Android Dns Değiştirin

Sosyal Radar 25 Mart 2014

Son zamanlarda yaşanılan olaylar ile birlikte Android kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de telefonlarının dnslerini nasıl değiştirebilecekleri olmaktadır. Özellikle Türkiye’de milyonlarca vatandaşın kullandığı twitter’ın kapanması ile birlikte DNS değiştirmek zorunda kalanlar için bu yazımızda telefonlarımızın DNS’lerinin nasıl değiştirebileceğimizi anlatacağız.

Öncelikle yıllardır tüm dünya genelinde kullanılan Google DNS’lerinin şu an engelli olduğunu belirtmek fayda var. Bu yüzden sizlere Google DNS’lerinden farklı 2 DNS öneriyoruz.

1 Numaralı DNS
208.67.220.220
208.67.222.222

2 Numaralı DNS
77.88.8.88
77.88.8.2

Yukarıda belirtmiş olduğumuz iki DNS’yi dilerseniz bilgisayarınızda, dilerseniz telefon veya tabletinizde kullanabilirsiniz. Verilen DNS’leri telefonunuzda kullanmak istiyorsanız şimdi söyleyeceğimiz aşamaları uygulamanız gerekmektedir. İlk olarak Android telefonumuzun “Ayarlar” kısmına giriyoruz. Buradan “Kablosuz” sekmesine tıklıyoruz. Kablosuz olarak bağlandığımız ağın üstüne geldikten sonra bu ağa uzun bir şekilde basıyoruz. Ağımıza bastıktan sonra gelen seçeneklerden “Ağı Değiştir” seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda “Gelişmiş Seçenekleri Göster” bölümünü aktif ediyoruz. Son işlem olarak IP Ayarları kısmındaki ayarımızı “Statik” yaparak IP adreslerine yukarıda verdiğimiz DNS’lerden bir tanesini yazıyoruz. Kaydet seçeneğine tıkladıktan sonra artık gönül rahatlığı ile twitter gibi engellenen sitelere girebilirsiniz.

Konunun Kaynağı: Android Dns Değiştirin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.