Arabalar CarPlay İle iOS Deneyimini Yaşayacak

Sosyal Radar 03 Mart 2014

carplay

Apple, bugün yaptığı açıklamada, Geneva International Motor Show’da otomotiv sektörünün büyük üreticilerinin arabalarına CarPlay‘i yerleştireceğini belirtti. Arabalar carplay ile iOS deneyimini yaşayacak

Apple CarPlay’in tanıtımı bu hafta Ferrari, Mercedes-Benz, Volvo araçlarında yapılacak. Bu araçların yanı sıra BMW, General Motors, Honda, Hyundai, Jaguar Land Rover, Kia Motors, Mitsuubishi Motors, Nissan Motor Company, Peugeot Citroën, Subaru, Suzuki ve Toyota sistemi araçlarında kullanacak olan diğer devler olacak.

Apple Carplay Özellikleri

Sürüş esnasında, bir ses ya da dokunuşla arama yapabilme, müzik dinlemesi ve mesajlarına hızlı bir şekilde erişebilme imkânı sunuyor. Ayrıca CarPlay’i ister arabanın kendi ara yüzü üzerinden ister direksiyondan ses kontrol düğmesine basarak Siri aktif edilebiliyor.

Tüm bunların yanı sıra sesli kitaplar, müzik, podcast, ve iTunes RadioApple’a erişebilmelerine olanak sağlayan, CarPlay aynı zamanda sürüş esnasında Haritalar ile rahat bir şekilde bağlantı kurabiliyor. Spotify gibi uygulamaları da destekleyen CarPlay

iPhone 5S, iPhone 5C ve iPhone 5 ile de çalışıyor. Kullanıcıların sadece iOS 7′ye gelen bir güncelleme ile erişebilmeleri mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.