vizesiz tatil

Balkanlar’da Vizesiz Gezebileceğiniz 6 Ülke

Sosyal Radar 16 Ocak 2017

2017’deki tatil planlarınız arasında vizesiz Balkanlar turu yapmak varsa yazımıza mutlaka göz atın. Gezginlerin radarları arasında girecek olan Balkanlar’daki vizesiz ülkeler arasında en popüler 6 tanesini yazmak istedik. Hem vizesiz tatil yapmak hem de Balkanlar’ı yakından tanımak isteyen herkes böyle buyursun:

 1. Kosova

Bir dönem Osmanlı’nın hakim olduğu Kosova’ya bugün bile gittiğinizde Osmanlı döneminden kalma birçok eser görmeniz mümkün. 2008 yılından beri bağımsız olan ülkenin en yeni şehri ise Priştine. Uçak ile Priştine’ye gelerek Kosova’yı gezmeye buradan başlayabilir ve camilerden kiliselere, meydanlardan saat kulelerine kadar unutulmaz bir Balkan turu yapabilirsiniz. Pasaportunuzun olması yeterli. 🙂

 1. Makedonya

Sonsuz güzellikteki denizi, tarihi dokusu ve köklü geçmişi ile Makedonya, vizesiz Balkan ülkeleri arasında Türk insanının da en çok sevdiği rotalardan biri oluyor. Tam bir tatil yeri olan bu ülkenin başkenti ise Üsküp. Başkenti dışında Ohrid ve Manastır şehirlerinin de yoğun ilgi gördüğü Makedonya, Ohrid Gölü ile de ünlü.

 1. Arnavutluk

Balkan ülkeleri arasında en renklisi olan Arnavutluk, vizesiz gezeceğiniz bir diğer yer. 90 güne kadar yaptığınız tüm seyahatleriniz vizesiz olacak. Adriyatik’in doğa harikası yerlerine tanıklık edeceğiniz Arnavutluk turunuzda, masmavi denizlerin yemyeşil ormanlarla birleştiğini göreceksiniz.

 1. Karadağ

Son yıllarda adını Kotor ve Budva ile duyuran Karadağ, vizesiz Balkan ülkeleri içinde yine en sevilen noktalardan biri. Kotor körfezinin güzelliğine güzellik kattığı Karadağ’da 90 günü aşmamak koşuluyla kalabiliyorsunuz. Ülkenin turizm merkezi ise Budva. Özellikle sahilleri ve tatil otelleri ise Budva’yı vizesiz tatil seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

 1. Bosna Hersek

Küllerinden yeniden doğan Saraybosna’yı da vizesiz olarak gezebilirsiniz. Osmanlı döneminden kalan eserlerle bugün turistleri ağırlayan Bosna Hersek, özellikle Mostar Köprüsü ile oldukça popüler. Ülkemizin katkılarıyla savaş yıllarında yıkıldıktan sonra yeniden yapılan bu köprüyü yakından görebilir, Başçarşı’da alışveriş yapabilirsiniz.

 1. Sırbistan

Balkanlar’da eğlence denilince akla gelen Belgrad şehriyle ünlü Sırbistan da vizesiz Balkan ülkeleri arasında yer alıyor. Yeşillikler içindeki manastırları, göl ve nehirleri, asma bahçeleri ile gönlünüzü fethedecek olan Sırbistan Avrupa’daki birçok şehir ile kıyaslandığında popülerlikte üst sıralarda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum “Balkanlar’da Vizesiz Gezebileceğiniz 6 Ülke”

 1. Hakan

  Ülkemizden 1 saat uçuş mesafesindeki bu vizesiz gidilebilen balkan ülkeleri kesinlikle görülmeye değer. Bu ülkelere İstanbul ve İzmirden gidiş dönüş uçak biletini 350 liralardan başlayan fiyatlar ile bulabilmeniz mümkün. Kısa bir hafta sonu kaçamağı ile b ülkelerden birisine veya bir haftanızı ayırarak hepsini gezebilme şansınız var.

  Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.