Bayanlara özel yeni bir e-ticaret girişimi: Miss Ageless

Sosyal Radar 13 Ağustos 2016

Kadınlara özel gümüş takıların online satışa sunulduğu Miss Ageless web sitesi açıldı. Bir kadın girişimci olan Emine Çetin tarafından hayata geçirilen web sitesinde gümüş takı ve aksesuar satışı yapılıyor. Miss Ageless kısa süre içerisinde kadınlara özel bir moda sitesi haline dönüşmeyi hedefliyor.

Kökeni 1950’li yıllara dayanan aile şirketleri sebebiyle ticaretin içerisinde bulunan Emine Çetin, aile şirketlerinde gözlemlediği ticari birikimi kendi hayali olan bir internet girişimine taşıma hayali ile yola çıkmış.

Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı ile edindiği akademik bilgileri ailesinde edindiği ticari bilgilerle birleştiren Çetin, 2015 yılında fikir olarak başlayan internet girişimi hayalini, 2016 yılında kurduğu şirket ve oluşturduğu markası ile gerçeğe dönüştürmüş.

Gümüş küpe, gümüş yüzük, gümüş kolye, gümüş bileklik, gümüş halhal, gümüş şahmeran, çanta aksesuarları gibi yüzlerce ürünün satışa sunulduğu web sitesi Missageless.com.tr adresinde yayınlanıyor.

Doğru adımlar atan küçük girişimlerin hayallerin sınırlarını zorlayan büyüklüğe ulaşabildiğini gösteren bir çok başarı hikayesi olduğunu söyleyen Emin Çetin;

“Miss Ageless benim bir hayalim. Kadınlara sosyal hayatta, iş hayatında ve özel günlerde ihtiyaç duydukları kıyafet, ayakkabı takı gibi her türlü ürünü bulabilecekleri bir site için yola çıktım. Şu anda takı ve aksesuarlar ile başladık. Zaman içerisinde ürün seçeneklerimizi geliştireceğiz. Miss Ageless zamanın ve mevsimin getirdiği modayı takip edecek. Bu hayali bir başarı hikayesine dönüştürecek doğru adımları atmak istiyorum.” diyor.

Kendi birikimleri ile yatırım almadan bir startup olarak yola çıkan Emine Çetin, Miss Ageless’da şu an üretim yapılmadığını belirtiyor. Satışa sunulacak ürünler, kaliteli üretim yapan takı üreticilerinden günün trendleri takip edilerek seçiliyor. Seçilen ürünlerin adları belirleniyor ve fotoğraf çekimleri yapılıyor. Üreticilerden alınınan gümüş takılar bu şekilde Miss Ageless markalı gümüş takı ve aksesuarlara dönüşüyor.

Miss Ageless’da satışa sunulan ürünler, şirketin kurucusu Emine Çetin’in daha önce kendisinin deneyimlediği ve kalitelerine emin olduğu üreticilerden tedarik ediliyor. Ürünlerin kalitesi kadar işçiliğine de önem veriliyor.

Miss Ageless, ürün kalitesine verdiği önemi web sitesinin hazırlanması ve yönetimine de veriyor. Başarılı bir e-ticaret sitesi için uzman ekiplerle yola çıkan Miss Ageless; altyapı, sosyal medya, SEO gibi tüm detaylara özen gösteriyor.

Missageless.com.tr adresinde yayında olan web sitesi, IdeaSoft e-ticaret yazılımı alt yapısı ile hazırlanmış. E-ticaret yapacak startuplar için önemli unsurlardan biri olan e-ticaret yazılımı, hostingi ve bakımı oldukça uygun bir maaliyetle profesyonelce çözülmüş.

Miss Ageless ekibi tarafından yönetilen sitenin SEO çalışmaları Netpoint Digital tarafından yapılıyor. 14.000’den fazla takipçisi olan Instagram hesabı ve tüm sosyal medya hesapları yine Miss Ageless ekibi tarafından yönetiliyor.

Güvenli bir ödeme altyapısına sahip site, kredi kartına 5 taksit seçeneği sunuyor. Küpe, yüzük, kolye, bileklik, halhal, şahmeran, çanta aksesuarları gibi yüzlerce ürünün bulunduğu web sitesine http://www.missageless.com.tr/ adresinden erişilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.