Bigupman ile müzik tarzınızı üzerinizde taşıyın.

Sosyal Radar 01 Ekim 2014

Müzik birçok kişi için aynı zamanda bir yaşam biçimi ve moda tarzı ifade etmesine rağmen giderek artan dikey e-ticaret siteleri arasında bu alana yönelen girişimlere pek rastlamadık. Herkesin üzerindeki tişörtlerden giymek istemeyen ve tarzında farklılık arayan çoğu kişi, yurt dışındaki sitelerden sipariş vererek ya da seyahatlerinde yaptıkları alışverişlerle bu ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar.

Gencer Arabacı tarafından kurulan Bigupman.com, Türkiye’de müzik ve giyim tarzını bir araya getiren seçeneklerin azlığından yakınanlar için iyi bir alternatif görüntüsünde. Nitekim kendisi de bu sıkıntıdan muzdarip olduğunu dile getiren Arabacı, bu tür girişimlerin sınırlı sayıda olması nedeniyle böyle bir projeye başladıklarını ifade ediyor. “Türkiye’de genellikle ya bir rock grubunun tişörtü ya da sevdiğimiz şarkının sözlerinin tasarımından oluşan bir giysi bulabiliyoruz” diyen Arabacı, ne istediğini bilen kullanıcıların sadece müziğin yanı sıra bir öğreti, spor ve hobiyi konu alan ürünlere de ilgi duyduğuna dikkat çekiyor.

Bu bakımdan “Müzik kişinin aynasıdır” sloganıyla ile yola çıkan Bigupman, farklı yaşam tarzları için en uygun ürünleri kullanıcılara sunmayı amaçlıyor. Reggae kültüründe eğlen, müziğin tadını çıkar, zıpla gibi anlamlara gelen BigUpMan kelimesiyle hayat bulan sitedeki ürünler, ağırlıklı olarak bu kültüre yakın parçalardan oluşuyor. Sitede ayrıca reggae, ska, dub, jazz, smooth, chill, funk, soul, metal, rock ve hip hop şeklinde uzayan listeden değişik tarzlara uygun ürünleri bulmak mümkün oluyor.

İster erkek ister kadın hediye almayı çok daha kolay hale getiriliyor. Yani arkadaşınızın müzik zevkini biliyorsanız gerisi çok kolay.

Tasarım olarak bilindik e-ticaret sitelerinden farklı görünmeyen Bigupman, üyeliksiz alışveriş imkanı ve kapıda ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor.

www.bigupman.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.