Bilgisayardan Whatsapp Nasıl Kullanılır ?

Sosyal Radar 22 Ocak 2015

Herkesin merak ettiği soru bilgisayardan whatsapp nasıl kullanılır ? Detaylı anlatımı bu yazıdan bulabilirsiniz.

Bilgisayardan whatsapp kullanmak için Google Chrome tarayıcıya sahip olmak gerekiyor. Bu adresten tıklayıp kurabilirsiniz.

İndirme işleminin ardından Chrome u açın ve web.whatsapp.com adresine girin. Karşınıza gelen ekranda sol alanda QR kodu gelecektir. QR whatsapp ı daha güvenli bir şekilde bilgisayar üzerinden kullanmanız için her defasında benzersin bir kod üretmektedir.

Öncelikle whatsapp uygulamasının telefonda son sürüm olduğuna dikkat edin. Eğer son sürüm değilse uygulamayı kaldırıp yeniden kurun.

Whatsapp ı çalıştırın ve menüden Whatsapp web ‘e tıklayın. Bu işlemi yaparsanız telefonunuz kamerası açılacak. http://web.whatsapp.com adresinde ki qr kodu telefonun kamerasına net bir şekilde ortalayıp okutun. Bu işlem güvenilir bir şekilde whatsapp hesabınızı okutup doğrulamaktadır.

Yaptığınız bu işlemin ardından whatsapp tarayıcınıza geliyor ve bilgisayardan whatsapp ı rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Önemli bir konuya değinmekte fayda var whatsapp ın web sürümü telefon ile senkrone çalışmaktadır. Yani telefonun internet bağlantısını keserseniz uygulamayı web üzerinden kullanamıyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.