bitcoin 10000 usd

Bitcoin 10 Bin Dolar Seviyesine Yaklaştı Yeni Rekor

Sosyal Radar 28 Kasım 2017

1 Hafta içinde yüzde 25 fazla değerini arttıran bitcoin, 9.000 dolar değerini rekorla tamamlayarak  9.739 dolara kadar yükseldi. 24 saatte içinde 5 milyar dolardan yüksel işlem yapılan borsalarda pazar değeri ise 163 milyar doları görerek diğer bir rekor kırmayı başardı.

Bir önceki yıl Coinmarketcap verilerine göre bitcoin fiyatı 735 dolar civarında seyrediyordu aynı zamanda haftalık olarak çok ufak değişimler yaşamaktaydı. Tekrar aynı dönemde piyasa değeri ise 12 milyar dolara henüz ulaşamamıştı bile.

Dedikoduların başlıcası olan sene sonunda bitcoin’in 10.000 dolar olacağı görüşüne bakacak olursa  daha erken gerçekleşiyor. Önde gelen bankalarının CEO’ları, hükümetlerin olumsuz değerlendirmeleri, Çin hükümetinin yaptırımları ve yasaklamaları ve üstüne bir de ICO dolandırıcılıklarını sayarsak bitcoin geniş bir kitle tarafından artık değer görüyor ve bu değer sadece “para kazanma” amacı olmaktan çıkmış durumda.

 

Türkiye borsalarına bakacak olursak  bitcoin 40.000 TL barajını aştı. Paribu’da 41.999 TL ve BtcTurk’te 41.849 TL’ye ulaştı. Bitcoin global ortalama olarak 10.000 dolar barajını aşarsa eğer Türkiye borsalarındaki durum ne olacak hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trackbacks/Pingbacks

  1.  Diyanet Bitcoin ve Ethereum İle İlgili Açıklama Yaptı

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.