Delivery Hero Yemeksepeti’ni Satın Aldı

Sosyal Radar 05 Mayıs 2015

Türkiye’nin en büyük online yemek siparişi şirketi Yemeksepeti, Dünya’nın önde gelen online yemek sipariş platformu Delivery Hero, ya 589 milyon dolar karşılığında satıldı.

Berlin merkezli olan Delivery Hero, bu satın almayı nakit ve hisse senedi yoluyla tamamlayacak. Yemeksepeti‘nin ayda 3 milyon sipariş alan bir şirket olduğunu belirten Delivery Hero yetkilileri, satın almanın karlı olacağını kanaatinde. Delivery Hero, Yemeksepeti’nin yönetimini değiştirmeyecek.

Nevzat Aydın, Türkiye tarihinin bu en büyük internet yatırımıyla ilgili şunlar söyledi:

“2001 yılında 4 kişiyle hayata geçirdiğimiz Yemeksepeti, bugün 400 kişilik bir ekiple 7 gün 24 saat, milyonlarca insanın hayatını kolaylaştırıyor. İnsanlara “Yemeksepeti yokken ne yapıyorduk?” dedirten bir iş modeli kurabilmek oldukça gurur verici.15 yıllık geçmişimizde yerli ve global birçok farklı yatırımcı tarafından teklifler aldık, fakat hep doğru zamanı ve doğru partneri bekledik. Global hedefleri, iş yapış tarzı ve kurumsal kültürü bizimle bu denli örtüşen bir iş ortağı ile yolumuza devam edecek olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Şimdi artık 15 senelik deneyim, teknik bilgi ve bize has inovatif iş yaklaşımımızı, Delivery Hero ile birlikte daha geniş coğrafyalara yayma zamanı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.