Dijital Trendlere Uygun İş Modeli Shop The Design

Sosyal Radar 01 Eylül 2014

Sizlere bugün yeni bir girişimde bahsedeceğim. Shopthedesign.com, giyimden teknolojiye, aksesuardan mobilyaya birçok kategoride 150’den fazla tasarımcıdan 3000’e yakın tasarımı bir araya getiren bir e-ticaret platformu olarak yayına başlamış. Başlı başına bir sosyal medya platformu oluşu, özgün ürünleri, hikayesi ve dijital trendleri yakalamasıyla hızlı bir yükseliş yakalamış.

Hikaye odaklı anlatım: Platform, tasarımcı özelinde PR ve sosyal medya tanıtımları yaparak ön plana çıkarmakta ve tasarımcılarını tanıtıyor.

Özgün ürünler: Binlerce özgün, limitli ve başka yerde olmayan tasarımı bir araya getirmesi ile takipçilerinin ilgisini çekiyor. Bu ürünler kaliteli ve özgün oluşları ile satın alım isteğini arttırıyor.

Pazar yeri modeli: Tasarımcıların ürünlerini kendi online butiklerinde sergilediği girişim, tasarımcılara sayfalarını yönetebilme imkanı sunuyor. Siparişlerini direkt gönderen tasarımcılar, iş modelinin karlılığını arttırıyor.

Platform özelliği: Bir e-ticaret sitesi olmasının ötesinde tasarımcıları ile yaptığı kurumlara özel tasarımlar, katıldığı tasarım festivalleri ve yarattığı yurtdışı satış ağı ile farklılaşıyor.

Shopthedesign sitesini buraya tıklaya ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.