E-posta Pazarlamasının Satışa Etkileri

Sosyal Radar 23 Kasım 2013

E-posta pazarlamasının satışa etkileri nedir ?

Markanıza yeni müşteriler katmak, sizi benimseyen ve mevcut müşterilerinize ürününüzün satışını yapmaktan daha meşakkatli ve pahalı bir yol olabiliyor.

Kendi müşterilerinize ürünlerinizin satışı yapmak daha kolaydır. Bunun nedeni müşterilerinizin daima sizden ürün alması ve markanızın kalite bilinirliğin hafızasında yer edinmesidir. Müşteri size güveniyor ve ürününüzü satın alırken daha hızlı davranıyor.

Müşterilerinize kendinizi hatırlatmak ve yeni ürünlerinizi duyurmak için çeşitli pazarlama yöntemleri vardır. Bunlardan biri de e-posta pazarlamasıdır.

Bu yöntem yani e-posta pazarlaması sayesinde müşterilerinize tekrar ulaşıp yine sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir ?

Doğru içerik doğru pazarlama

E-posta pazarlamasında etkili bir nokta atışı yapmak istiyorsanız bana göre en önemli faktör içerik faktörüdür. İçeriklerinizi hazırlarken ince eleyip sık dokumalısınız.

1. Konu Başlığı: Müşterilerinizi mailleri kontrol ederken başlık dikkat çekici ise hemen o maili açmak ister ve merak eder. Eğer dikkat çekici bir başlığınız yoksa, yaptığınız tüm çalışma boşa gider.

2. Görsel Etkileşim: İçerik ve konu başlığının yanı sıra bir önemli etken de görsellik Potansiyel müşteriler görselliğe daha çok önem veriyor. E-Posta Pazarlamasında kaliteli görsel kullanımı müşteride marka kalitesi algısını da ön plana çıkarıyor.

3. Zaman Aralığı

Müşterilerinizin e-postaları açma, okuma aralıkları çok önemlidir. Doğru zamanda doğru yere ulaşmak e-posta pazarlamasında ciddi bir unsurdur.

4. Mobile Uyumlu Olmak

Akıllı telefonlar hayatımıza girdi gireli artık bedenimizin adeta bir parçası gibi elimizden düşmüyor. Webin yanı sıra e-postalarınızı mobil uyumlu hale getirmek. Müşterilerinize her an yerde ulaşmanızı sağlar.

Yukarıda bahsettiğim tüm bu maddeleri uyguladıktan sonra. E-Postalarınızı belirli gruplar üzerinde test ederek. Nerede doğru nerede yanlış yaptığınızı anlayabilir, ona göre revizeler yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.