Facebook Aramalarında Herkes Gözükecek!

Sosyal Radar 11 Ekim 2013

facebook-arama-sonuclari-isim-gizleme

Kullanıcısı sayısı ile bir çok ülkeden daha büyük olan dev sosyal ağ Facebook’ta artık kendinizi gizleyemeyeceksiniz. Bu özellik yapılan güncelleme ile tamamen kaldırıldı.

Facebook yaptığı bu güncelleme ile kendilerini arama sonuçlarında gizleyenler de artık erişilebilir durumda olacak. Herkes facebook’ta ismi ile aranıp bulunabilecek.

Bu özelliğin kaldırılması ile birlikte sosyal arama’da (Graph Search) engellenen kişiler dahi kullanıcının sayfasını arama sonuçlarında görebilecek. Hemen belirtelim bu durum paylaşımlarınıza, fotoğraflarınıza ve kişisel bilgilerinizi etkilemiyor.

Sosyal ağ aktif olan gizlilik ayarının yapılan son güncellemeler ile kullanışlı bir hal kazanmadığından kaldırıldığını belirtiyor.

Ayrıca diğer kullanıcıların görmesini istemediğimiz paylaşımlarımızı durum güncellemesindeki seçenekler ile rahatça yapabileceğimizi de hatırlatıyor.

Facebook’un yaptığı bu güncelleme ile kullanışlı olmayan aramalarda çıkmama özelliğini kaldırması ve yerine bir alternatif sunmaması kullanıcılar tarafından tepki çekeceği aşikar.

Sizde konu hakkında yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.