Facebook’tan Ergenlere Özel Uygulama Lifestage

Sosyal Radar 21 Ağustos 2016

Facebook yeni uygulamasında 21 yaş altı gençleri hedefleyen Lifstage adlı mobil uygulamasını yayınladı. Lise ve üniversite öğrencileri arasında popüler olması için tasarlanan uygulamada kullanıcılar biyografilerini oluşturup,video ve fotoğraf çekebiliyor. Ayrıca sınıf arkadaşlarıyla etkileşim halinde kalarak beğenilerini,beğenmediklerini paylaşıyor.

Uygulamayı 21 yaş üstü kullanıcılar da indirebiliyor fakat,asıl amaç kullanıcıların sınıf arkadaşlarını eklemesi olduğu için güvenlik ve gizlilik göz önüne alınmış. Uygulamayı indirenler tanımadıklarını hemen engelleyip şikayet edebiliyor.

Lifestage uygulamasını geliştiren ekibin başında ise, yine kendisi de genç olan ve kodlamayı kendi becerisiyle 13 yaşında öğrenen Michael Sayman. Sayman’ın ilk uygulaması Club Penguin için geliştirdiği 1 dolarlık tavsiyeler uygulaması olmuş. Bu Uygulama sayesinde ile binlerce dolar kazanıp, sonrasında 4Snaps adlı uygulamayı geliştirmiş. Mark Zuckerberg’ten davet alarak Facebook’ta bir sunum gerçekleştirmiş ve sonra işe alınmış. Bugün sizlere tanıttığımız Lifestage uygulamasını ortaya çıkarmış.

Lifestage iOS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.