Gençlik Ve Spor Bakanlığından 1 Usta 10 Çırak Projesi

Sosyal Radar 24 Kasım 2014

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca hayata geçirilen “1 Usta 10 Çırak Projesi”, unutulmaya yüz tutmuş çinicilik ve hat ustalarını gençlerle buluşturacak.

Proje, 19 – 29 yaşları arasındaki gençleri, unutulmaya yüz tutmuş sanatların son temsilcileri ile bir araya getirmeyi hedefliyor. Proje kapsamında 10’u erkek 10’u kız toplam 20 genç, ile Kütahya’da çinicilik ustası Mehmet Gürsoy’dan sanatının püf noktalarını öğrenme olanağı bulacak. İstanbul’da ise 10’u erkek, 10 kız toplam 20 genç, hat ustası Ahmet Zeki Yavaş’tan hat sanatının inceliklerini öğrenecek. Gençler, ustaların kendi atölyelerinde, uygulamalı olarak eğitim alma imkanı bulacaklar.

Proje, geleneksel el sanatlarının gençler arasında yaygınlaştırılmasını ve unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızın tekrar gün yüzüne çıkarak gençler tarafından öğrenilmesini amaçlıyor.
Proje kapsamında, İstanbul’daki hat sanatı ve Kütahya’daki çinicilik eğitimleri, erkek grubu için 24-30 Kasım 2014, kız gurubu için ise 2- 8 aralık 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.