Gram Altın

Sosyal Radar 26 Şubat 2015

Eğer bir düğüne veya nikaha davetliyseniz yapacağınız ilk şey en azından bir altın almaktır.. Altın nereden alınır?

Yakında evlenme mi teklif edeceksiniz, düğüne veya nikaha mı davetlisin o zaman bu yazımız tam size göre. Gerek evlenirken gerekse de düğün veya nikah davetiyesi aldığımızda aklımıza ilk gelen meselelerden biri altın almaktır. Damat ve ailesi gelin hanıma altın set, yarım altın veya tam altın arayışı için kuyumcuları gezmeye başlarlar. Günümüzde altın uygun fiyatlara satıldığı için herkesçe ulaşılabilir bir madendir. Pek çok model arasından gelinle beraber gidilen altın alışverişinde mutlaka uygun bir veya birkaç ürüne rastlanır. Her keseye göre gram altın,çeyrek altın, tam altın, yarım altın bulunmaktadır.

Eğer bir düğüne veya nikaha davetliyseniz yapacağınız ilk şey en azından bir yarım altın takmak olur. Yakınınızdaki kuyumcuya gidip veya internetten beğeneceğiniz bir modeli satın alıp hediye edersiniz. Yeni evlenenleri en çok sevindiren altın takı hediyeleridir.

Eğer yakında oğlunuz evlenecekse altın tercihiniz mutlaka tam altın olmalıdır. Hem sevindirirsiniz, hem yardımcı olmuş olursunuz hem de hediye ettiğiniz tam altın ile itibarınız zirve yapar. Çünkü her altın aynı değildir. Tam altının yeri her zaman başkadır. Her ne satın alırsanız alın altın olduktan sonra gerisi akrabalara kalır. Akrabalarda en azından çeyrek altın alarak evlenecek çifti sevindirirler. Firmalar her dönem promosyon ve kampanya yaparlar. Her keseye göre altın bulunur. Yakınlarda düğün yoksa bile siz yine de bir tane gram altın, çeyrek altın, yarın altın veya tam altın alın saklayın zamanı geldiğinde kullanırsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.