Hayatımızdaki Kolaylık

Sosyal Radar 23 Aralık 2014

Mobil teknoloji son birkaç yıldır hızlı adımlarla tüm sınırları aşarak adeta bir patlamaya neden olmuştur. Üretici firmaların birbirlerine karşı üstünlük sağlamak istemeleri ve daha çok kazanma hırsı sebebiyle üst üste son model mobil cihazlarla karşılaşmaktayız. Günümüzde daha çok akıllı telefonlar üzerine çalışma yapan üretici firmalar ürettikleri her cep telefonunu geliştirerek bir üst seviyeye taşıma amacındadırlar.

Telefon denilince geçmişte evlerimizde yer verdiğimiz telefonlar maalesef hafızalardan neredeyse silinmiş duruma gelindi. Tabi ki geçmişteki telefonların bir anı olarak kalması ve düşünülmesi hoş bir durum.  Fakat günümüzdeki telefonları da kesinlikle göz ardı etmemek gerekir.  Çünkü her dönemin kendine göre yaşam tarzı olduğu için günümüzün yaşam tarzına da Galaxy S5 gibi günümüzün koşullarını karşılayan programları sayesinde işlerimizi kolaylaştıran bir telefon ya da iphone 5 gibi telefonlar uymaktadır.

Bu telefonların özellikleri sayesinde çoğu işimizi yerimizden kalkmadan yapabiliyor, herhangi bir yere gezmeye gittiğimizde rahatlıkla video, resim çekebiliyor ve bunları da rahatlıkla internet üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Bu cep telefonlarının özelliklerden olan işletim sistemlerinden de bahsedecek olursak;  Samsung kullandığı işletim sistemi olarak android’i tercih etmektedir. Kendine has programları ve kullanıcılara özel mağaza seçenekleri ile istenilen programları indirip kullanabilme imkânı vermiştir.

Bir diğer işletim sistemi de mesaj ve resimlerde ayrıcalık oluşturmak, gündelik işleri rahatlatacak hatta gündelik olmayan işleri bile kolaylaştıracak iOS sistemidir. Apple firmasının kullanıcılarını ayrıcalıklı kılmak istemesi için geliştirdiği bu sistemde iphone cihazlarında geçerli olmaktadır. Genellikle akıllı telefon karşılaştırmaları bu iki marka üzerine olmaktadır.

Günümüzde renkler ve zevkler kesinlikle tartışılmaz bir durumdur. Bunun için bu telefonları tercih edenlerde tamamen kendi zevkleri için tercih etmektedirler. Kimi insana göre bu telefonlar sadece iletişimi sağlasın yeterli düşüncesi varken, kimi insanda da hem iletişimi sağlasın hem de normal bilgisayar gibi kullanıp internet üzerinden yapmam gereken işleri de yapayım düşüncesi vardır. Bunun için bizlerde telefon karşılaştırma konusunu ayrıntılı olarak sunmak istemedik. Her ne kadar telefonların işlevleri farklı olsa da ya da birbirine üstünlükleri olsa da hayatımızı kolaylaştırdığı kesin bir gerçektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.