Hayatınızda Stresi Yok Etmek İçin 5 Tavsiye

Sosyal Radar 02 Ağustos 2014

Her insan günlük yaşamında sterse maruz kalır. Stresin vücudumuza özellikle de kalbimize çok fazla zarar verdiğini artık herkes biliyor. Sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmek için stresi hayatınızdan uzak tutmalısınız.  Şimdi sizlere bunu nasıl yapabileceğinizi yani hayatınızda stresi yok etmek için 5 tavsiye sunacağım.

Hayatınızda Stresi Yok Etmek İçin 5 Tavsiye

1. Sevdiğiniz bir müziği dinleyin

muzik-dinlemek

  • “Müzik ruhun gıdasıdır.” sözünden yola çıkarak ruhunuzun tam beslenmesi ,dikkatinizi dağıtmanıza ve sizi stresten uzak tutmaya yardımcı olur. Bilmediğiniz bir şarkının sözünü kafadan atmak veya bağırarak şarkı söylemek bile bazen iyi gelebilir. 🙂

2. Sıkıntılarınızı başkalarıyla paylaşmayı unutmayın

dert-paylasmak

  • Sıkıntılar paylaşıldıkça azalır. Bunu dikkate alarak sıkıntılarımızı ailemiz veya arkadaşlarımızla paylaşarak kendinizi stresten soyutlayabilirsiniz.

3. Sizi seven insanların varlığını düşünün

dost

  • Stres ve bunalım halinde kimi zaman, sevdikleriniz için değersiz olduğunuzu düşünebilirsiniz. Fakat durum tam tersine olabilir. Sizi seven insanların varlığını düşünmek size pozitif enerji verecek,kendinizi güvende ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

4. Derin derin nefesler alın

nefess

  • Strese girdiğinizde derin derin nefesler alarak sakinleşmeye çalışın bunu yaparsanız işe yaradığını ve sakinleşmeye başladığınızı fark edeceksiniz.

5. Yapamayacağınız şeyler için söz vermeyin

verilen-soz

  • Eşiniz,dostunuz sizden herhangi bir şey istediği zaman mantık çerçevesinde ve yapılabilecek türden bir istek ise söz verebilirsiniz. Yapamayacağınızı düşündüğünüz bir istekle karşınıza gelirlerse onu kırmamak adına da olsa asla yapacağınızın sözünü vermeyin. Bunu yapamazsanız moralinizin bozulabilir ve kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Bu da sizin strese girmenize sebep olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.