Her Odaya Farklı Aydınlatma Tavsiyeleri

Sosyal Radar 03 Nisan 2014

Evinizde her oda için aynı aydınlatma yöntemini kullanmak hem para hemde zaman tasarrufudur. Ancak uzmanlar her odaya farklı aydınlatma tekniklerini öneriyor. Bu yazımızda sizlere dekorasyon kategorimizin ilk konusu olan her odaya farklı aydınlatma tavsiyeleri sunacağız.

Her Odaya Farklı Aydınlatma Tavsiyeleri

Koridor

Aydınlatma sistemi koridor boyunca sıralanabilir ancak odalar ve koridor arasında çok fazla ışık hüzmesi bulunmamalıdır.

Yemek Bölümü

Öncelikle yemek masanızda her şey görünür vaziyette olmalı. Yemek masanızın üstündeki aydınlatma etkili ve göz yormayacak şekilde dizayn edilmeli.

Mutfak

Mutfaktaki dolabınızın içi bölmeleri iyi aydınlatılmalıdır. Tezgah üzerindeki ışık yoğunluğu olabildiğince net olmalıdır.

Banyo

Banyolarda kaymalar ciddi sağlık sorunlarına neden olur . Bunun için banyo aydınlatmalarına çok önem vermek gerekir. Ayrıca ayna önü aydınlatmaları dikkatten kaçmamalıdır.

Yatak odası

Gün sonunda dinlendiğiniz tek yer olan yatak odasında komodin üzerindeki abajur aydınlatmalarının yanı sıra baş hizasındaki aydınlatmalar gerek okuma ve gerekse yataktan kalkınca önünüzü görmeniz açısından doğru konumlandırılmalıdır.

Çocuk odası

Çocuk odaları aydınlatmaları çocuk gelişimi için çok önemlidir. Renklerle bezeli aydınlatma biçimleri tercih edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.