İnsan Kaynakları Alanına İnovatif Yaklaşım: Yuzyuzeyiz.biz

Sosyal Radar 16 Ağustos 2014

ODTÜ Teknokent’de markalaşan TÜBİTAK destekli Yuzyuzeyiz.biz, kurumlara insan kaynakları alanında akıllı çözümler geliştiriyor.

Günümüzün rekabetçi ortamında başarılı olmak ve doğru insan kaynağına erişmek isteyen kurumlar için, işe alımı kolaylaştıran, video tabanlı dijital İK çözümleri geliştiren Elba Bilgi Teknolojileri, Yuzyuzeyiz.biz çözümleriyle insan kaynakları sektörüne yenilikçi yaklaşımlar sunuyor. Bu uygulama, insan kaynakları işe alım süreçlerinde birçok farklı kaynaktan gelen adayı konsolide ederek, değerlendirmeyi tek bir araçla daha hızlı yapabilme olanağı sağlıyor.

TÜBİTAK desteği ile, ELBA ODTÜ Teknokent ARGE ofisinde hayata geçirilen çözümler, kurumsal şirketlere adaylarla yüz yüze görüşmeden once, inovatif yaklaşımlar öneriyor.

Denetimli online sınav çözümleriyle, geleneksel gözlemci eşliğinde yapılan sınavları simüle edecek şekilde; güvenli ve hızlı online sınavlar uygulanabiliyor. İşe alım ekibi, yüz yüze görüşme öncesinde, seçtikleri adaylara sormak istedikleri soruların cevaplarını video kaydı ile izleyerek alabiliyor. Böylece adayların diksiyon, görünüş, vücut dili, yabancı dil konuşma kabiliyetleri ve sorulara verdikleri cevap hakkında birkaç dakika içinde bilgi sahibi olunabiliyor.

Ayrıca, uzaktaki adaylarla canlı video mülakat yapma imkanı da sağlanıyor. Bu inovatif çözümler sayesinde kurumlar insan kaynağı alımında kısa sürede doğru adaya ulaşarak hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf ediyor.

İnsan kaynağı alımında zamandan ve maliyetten tasarruf

Türkiye’nin en büyük şirketleri ve global firmalarla çalışarak kısa sürede en hızlı büyüyen markalardan biri olan Yuzyuzeyiz.biz, insan kaynakları sektörüne getirdiği inovatif çözümleriyle Turkcell Grubu, Garanti Bankası, Deloitte gibi onlarca kurumsal markaya hizmet veriyor. Yüzyüzeyiz markası kurumsal şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda V-spot soru-cevap, V-meet online video mülakat, V-Test online denetimli sınav ve V-base aday başvuru yönetim sistemi gibi çözümler sunuyor.

Açık pozisyonlara başvuran çok sayıdaki adayın her biriyle, bire bir görüşme yapmanın mümkün olmadığı günümüz şartlarında, Yuzyuzeyiz.biz çözümleriyle Garanti Bankası, Turkcell ve birçok kurumsal marka çok sayıda adayını, sorulara verdikleri video cevaplar üzerinden değerlendirebiliyor, videoları yöneticilerle paylaşabiliyor ve canlı mülakatlar gerçekleştirebiliyor.

Yine mobil uygulamalar sayesinde, işe alım ekipleri masa başında olmadan da adaylar hakkında değerlendirme yapabiliyor. Adaylar ise kendi tercih ettikleri yer ve zamanda işe alım sürecine video mülakatlarla dahil olabiliyor. Zamandan tasarruf ettiren çözüm adayların yüz yüze mülakat için seyahat etmelerine gerek kalmadan mülakat gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyor. Uygulama özellikle uzak mesafelerdeki değerli adayları da kaybetmeden değerlendirme şansı yaratıyor.

elba-guclu-ozenciBIC melek yatırımcılardan Güçlü Özenci: “İnsan kaynakları alanında inovatif çözümler üretiyoruz.”

BIC’nin melek yatırımcılarından biri olan Güçlü Özenci, ortak olarak katıldığı Elba ile Yuzyuzeyiz.biz markasının insan kaynakları alanına inovatif bir yaklaşım getirdiğine değinirken, çözümle ilgili olarak “Bu çözüm sayesinde kurumsal şirketlerin maliyetleri düşerken verimlilikleri artıyor, tüm adaylara şeffaf bir şekilde değerlendirilme imkanı sunuluyor” dedi.

Ayrıca müşterilerinden uygulamayla ilgili pozitif geri dönüşler aldıklarını açıklayan Özenci, “Garanti İnsan Kaynakları ekibi, Yuzyuzeyiz.biz çözümüyle geçtiğimiz senelere göre %30’luk bir oranla daha fazla adayı değerlendirme sürecine dahil ederek, doğru adaya daha kısa süre içinde ve daha az maliyetle ulaştı” açıklamasını yaptı.

Elba tarafından geliştirilen yenilikçi bir marka olan Yuzyuzeyiz.biz, yakın dönemde yeni işbirlikleriyle ürünlerine yeni özellikler katarak pazar payını artırmayı ve yeni pazarlar yaratmayı hedefliyor.

Elba Bilgi Teknolojileri Hakkında:

26 yıldır bilişim sektöründe kamu, kurum ve kuruluşlarına hizmet veren ELBA, özel sektörde de yetkin çalışmalarda bulunmaktadır. Yazılım paketleri temsilcilik ve desteği, anahtar teslim yazılım çözümleri projelendirme, danışmanlık, dış kaynak kullanımı hizmetleri, sistem analiz, tasarım ve yazılım hizmetleri, B2B, B2C yazılım çözümleri, Java teknolojisiyle uygulamalar oluşturma gibi bir çok alanı ELBA’nın iş tanımında yer alır.

Kurulduğu günden bu yana bilgisayar yazılım sektöründe isim sahibi olan ELBA , IBM ile yazılım çözüm ortaklığını uzun yıllardır başarıyla sürdürmektedir.

Yuzyuzeyiz.biz Hakkında:

Doğru insan kaynağına erişmek isteyen kurumlar için, işe alımı kolaylaştıran, video tabanlı bulut dijital İK servisleri sunan, TÜBİTAK destekli Yuzyuzeyiz.biz, Elba Bilgi Teknolojilerinin geliştirdiği inovatif çözümlerden birisidir. Türkiye’nin en büyük şirketleri ve global firmalarla çalışarak kısa sürede en hızlı büyüyen şirket unvanına sahip olan Yuzyuzeyiz.biz, insan kaynakları sektörüne getirdiği inovatif çözümleriyle en büyük kurumsal markalara hizmet vermektedir. Yüzyüzeyiz markası kurumsal şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda V-spot soru-cevap, V-meet online video mülakat, V-Test online denetimli sınav ve V-base aday başvuru yönetim sistemi gibi çözümler sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.