Intel, Yuneec Drone’a 60 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Sosyal Radar 29 Ağustos 2015

Intel Capital, elektrikli hava araçlarında dünya lideri olan Yuneec Holding’e 60 milyon doları aşkın yatırım yaptı. İki şirketin işbirliği yeni ürünlerde de devam edecek.

İnsansız hava araçları ya da kısa adıyla Drone’ların hayatımıza dahil olması beklenen de hızlı oluyor. Gelecekte pek çok sektörde başrol alacağı düşünülen ürünlerin önde gelen üreticilerinden Şanghay merkezli Yuneec’e Intel 60 Milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Yeni ve önemli bir alanda lider olan bir şirketle işbirliği yapmaktan çok memnun olduklarını aktaran Intel CEO’su Brain Krzanich, “ İnsansız hava araçlarının, tüketim ürünlerini sunmaktan, afet bölgelerinde inceleme yapmaya kadar birçok alanda ve birçok şekilde yaşamlarımızı olumlu yönde değiştirme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz. Yuneec’in Intel teknolojisi ile geliştirilecek yeni akıllı, insansız hava araçları inanıyoruz ki çok daha fazla olanaklar sunacak” dedi.

Ürünler kutudan çıktığında kullanıma hazır olacak

“Üretim alanında sahip olduğumuz kapsamlı fikir mülkiyeti ve kontrol mekanizması sayesinde, Yuneec olarak kendimizi tüketicilere yönelik insansız hava aracı pazarını genişletmek üzere konumlandırdık,” açıklamasını yapan Yuneec CEO’su Tian Yu ise İnsansız hava araçlarının, ‘kutudan çıkar çıkmaz’ uçmaya hazır ve stabil video çekimi yapabilecek şekilde tasarlandığını sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 Yorum “Intel, Yuneec Drone’a 60 Milyon Dolar Yatırım Yaptı”

 1. MODAvega

  Intel firması rekabet için güzel bir adım atmış dronelar sadece film alanında değil hobi amaçlı bir çok yerde kullanılmaya başladı.

  Cevapla
 2. p40 puan hesaplama

  Drone’ler geleceğin robotu olacak cinsten tasarlanmış. Özellikle kamera özelliği onu oyuncak olmaktan çıkartıp tasarım dehası yapıyor. Düğünlerde, maçlarda benzeri organizasyonlarda artık droneler kullanılıyor bu da onu önemli kılan bir özellik.

  Cevapla
 3. Uçak Bileti

  Bu drone’larda günden güne çoğalmaya başladı. Neredeyse her gün yeni bir drone haberi okumaya başladık. Intel işlemci konusunda güzel işler çıkartıyor ama çok farklı bir platforma giriş yapmış. Zamanla göreceğiz.

  Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.