das keyboard 5q

İnternete Bağlanan İlk Klave Das Keyboard 5Q

Sosyal Radar 29 Aralık 2016

Das Keyboard 5Q  ‘Dünyanın ilk internet ve bulut bağlantılı klavyesi’ olarak tanıtıldı , bünyesinde bir çok akıllı özelliği barındıran cihaz mekanik bir oyuncu klavyesi.

Ürettiği mekanik klavyeleriyle adından söz ettiren Das Keyboard, 5Q modeli ile hedefleri bir kaç tık öteye çekmeyi başarmış. Görücüye ilk kez CES 2017 fuarında çıkacak olan Das Keyboard 5Q klavyesi ile ekrana gerek duymadan bildirim paneli görevi görüyor.

RGB LED aydınlatması kullanan Das Keyboard 5Q  bu sayede istenilen her tuşa farklı renkler atanmasını mümkün kılıyor. Ancak klavyeyi rakiplerinden farklı kılan ilginç bir ayrıntı ise aynı anda bu tuşlara takip etmeleri gereken bildirimlerin de atanabilmesi.

Örnek vermek gerekirse herhangi bir tuşa, takip etmesi için bir takvim bildirimi atadınız, bildirimin tarihinin yaklaşmasıyla birlikte daha öncesinde seçtiğiniz tuş belirlediğiniz renkte yanarak sizi uyarıyor.

Gamma-Zulu adında mekanik tuş sistemi kullanan ve Windows, Linux ve macOS işletim sistemleriyle uyumlu çalışan Das Keyboard 5Q’nun tuş derinliği 1.5 mm. Kickstarter’da bağış toplayan 3,475 destekçiden 580 bin dolar toplayan Das Keyboard 5Q mekanik klavyenin fiyatı ise 229 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.