iOS 8.1 Güncellemesi Yayınlandı

Sosyal Radar 21 Ekim 2014

Apple’ın mobil cihazları için geliştirdiği işletim sistemine yeni güncelleme geldi. Bazı sorunları düzelten ve iyileştirmeler içeren iOS 8.1 herkesin kullanımına sunuldu.

iPhone ve iPad cihazlarında kullanılan ve Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sistemi 8.1 sürümüne terfi etti. 126 MB’lık güncelleme ile bazı yeni özellikler de işletim sistemine eklendi. Yeni güncellemede en çok dikkat çeken özellik ise Apple Pay mobil ödeme özelliği oldu. Apple’ın daha önce duyurduğu yeni özellik NFC fonksiyonu ve firmanın iş ortakları yardımı ile temassız ödeme imkanı sunuyor. Bu özellik şimdilik sadece ABD’de kullanılabiliyor.

Apple’ın daha önce kullanımdan kaldırdığı ve bu yüzden tepki aldığı Film Rulosu ise 8.1 güncellemesi ile geri geldi. Ayrıca yine eleştiri konusu olan 2G, 3G ve LTE ağları arasında geçişi manuel olarak düzenleyebilme özelliği 8.1 ile yeniden kullanıma sunuldu. Bu özelliğin olmaması iPhone 5s ve daha eski cihaz sahiplerinin tepkisini çekmişti. Çünkü hücresel veri için bu özelliği otomatik olarak kullanmak pil ömrünü ciddi anlamda azaltıyordu.

Yeni güncelleme iPhone sahiplerinin Mac ve iPad cihazlarından da SMS/MMS alıp gönderme imkanı da sağlıyor. Ayrıca bir dizi yeni özellik ve iyileştirme de iOS 8.1 ile kullanıma sunuldu. Yeni güncelleme cihazların Ayarlar/Genel/Yazılım Güncelleme menüsünden ya da iTunes yardımı ile bilgisayar üzerinden yapılabiliyor.

Kaynak: Al Jazeera Türk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Yorum “iOS 8.1 Güncellemesi Yayınlandı”

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.