İşini Kurmak İsteyen Girişimcilere Tavsiyeler

Sosyal Radar 11 Ekim 2013

İçinde girişimcilik ateşi yanan her birey bu uğurda yaşayacağı zorlukları önceden ön görebilme yeteneğine sahip olursa bu konuda hüsrana uğramadan başarılır tedbirler alabilir.

Sizlere bahsedeceğimiz bu yazıda kendi işini kurmak isteyen girişimcileri nelerin beklediğinden bahsedeceğiz.

Kendi Kurmak İsteyen Girişimciyi Neler Bekliyor?

Girişimcinin temel hedefi kâr üzerine kurulmuştur. Elbette her girişimde olduğu zaman kârın yanında mutlaka zarar da olacaktır.

Özellikle yaşadığımız ülke Türkiye’de kimi zaman dalgalı seyirde devam eden ekonomik etmenler de kriz faktörünü unutmamak gerekir. Bu gibi durumlarda girişimcinin mutlaka bir kriz yönetimi olmalı ve harfiyen uygulayıp,bundan alının akı ile çıkmayı başarmalıdır.

Eğer başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız hem işinize odaklanmalı hemde yönettiğinizi ekibi iyi koordine etmelisiniz. Hatta gerekiyorsa sahaya inip olayın özüne dahil olmalısınız.

is-kuracaklara-tavsiyeler

Hedeflediğiniz kitleye bağlı olarak elde edeceğiniz gelir oranı ve sermayenizi çok iyi dengede tutmalısınız.

Özellikle sağlam bir fikir süreci ve ardından iyi bir fizibilite ile girişiminizi garanti altına alıp karşılaşacağınız her unsuru göze almanız gerekmektedir. Unutmayın “Yanlış hesap bağdat’tan döner.”

Hangi sektör olursa olsun ortaya koyduğunuz girişim ile diğer kişi ve kurumlarla mutlaka bağlantı kuracaksınız. Sosyal olmak,aranızı samimi ve iyi tutmak sizi her zaman bir adım öne götürecektir. İtibarınızı zedeleyecek herhangi bir davranış veya unsur doğal olarak işinizi ve girişiminizi olumsuz yönde etkileyecektir.

En önemli faktör ise işinizi kurarken o işle ilgili belli bir uzmanlığa ve deneyime sahip olmanız gerekmektedir.

Kendinize ve çalışanlarınıza güvenmek şirketinizin arkasında durmak marka itibarınızı hayli yükseltecek ve zorlu iniş ve çıkışlara karşı dimdik ayakta durmanızı sağlayacaktır.

Sizlerde konu ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum “İşini Kurmak İsteyen Girişimcilere Tavsiyeler”

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.