İslami Sanal Para Birimi Allahcoin

Sosyal Radar 29 Kasım 2013

allahcoin

P2P Peer to peer deyimi ile bitcoin ile taşıtığımız günden bu yana pek çok sanal birimi çıktı, ltc,ftc,ppc gibi şimdi bu sanal para birimleri arasına Allahcoin eklendi.

Allahcoin Nedir ? 

İslami Sanal Para Birimi Allahcoin dünyadaki herkes anında ödeme sağlayan bir peer-to-peer İnternet para birimidir.  Bitcoin protokolüne göre biçimlenmiş, ancak verimli bir tüketici dereceli donanım ile üretilmektedir .  Allahcoin ile daha hızlı işlem teyitleri (ortalama 2.5 dakika) sağlamanız münkün ve çoğu insan zaten normal bilgisayarlar ve GPU’lar hedef bir bellek, scrypt merkezli madencilik proof-of-iş algoritması kullanır. Allahcoin ağı 84 milyon para birimi üretmeyi planlanıyor.

Allahcoin amaçlarından biri de, müslüman kardeşliği temeli finansmanında yardımcı olabilecek bir maden algoritma sağlamak . Her Her Allacoin birimi için % 10 oranında bir tutar, İslam’ı dinini öğretmek, hastaneler kurmak ve dünya çapında şeriat yasalarını tanıtmak için vakıflara bağışlanmak üretilmiş olması.

http://www.allahcoin.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum “İslami Sanal Para Birimi Allahcoin”

  1. Ayetel kürsi

    Güzel bir o kadarda farklı bir düşünce tabi ama diğer coinlerin yanında ne kadar şansı var bilinmez bunu ilerleyen zamanlarda görücez 🙂

    Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.