İşletmeler için Sosyal Medyanın Faydaları

Sosyal Radar 01 Eylül 2013

İnternet teknolojilerinin başını alıp gittiği günümüzde işletme sahibi insalar, müşteri portföyünü genişletmek amacı ile çok büyük ve geniş çaplı imkanlara sahip durumdalar. İşletmeler için sosyal medya, artık insanlara daha hızlı bir şekilde ulaşmak ve hizmetler hakkında bilgi vermek için iyi bir seçenek olarak dikkatleri çekiyor. Facebook, Twitter ya da bu gibi sosyal medya platformları, artık büyük kurumsal firmalar içinde olmazsa olmaz bir seçenek haline geldi.

Türkiye’de kısa zaman içerisinde yaşanan gelişmeler ve kurumsallaşma, gerçekten firmalar arası rekabete bir boyut kazandırdı diyebilmek mümkün. Peki sosyal medya ile etkileşimin işletmeler için faydaları nasıldır ve neler kazandırır? İşte bu konuyu ince detayları ile araştırdık ve sunuyoruz.

İşletmeler için Sosyal Medyanın Faydaları

Öncelikle geniş bir müşteri portföyü oluşturmak için insanların yoğun olarak kullandıkları sosyal medya sistemlerinde işletmemizi ve hizmet anlayışını en iyi şekilde tanıtmak son derece önemlidir. Milyonların kullandığı bu sosyal medya sistemleri, işletmenizin kısa zaman içerisinde çok daha büyük kitleler tarafından tanınmasına olanak tanımakta.

Facebook, kişiler ya da işletmeler için fan ve tanıtım sayfaları oluşturma imkanı sunuyor. Bu tarz sistemlerde işletmenizin tanıtımını yapmak ya da geniş kitlelere ulaşabilmek adına bir sayfa oluşturmak, kısa vadede geri dönüşümü muazzam olarak sağlayacak uygulamalardan birisidir. İşletmeler için sosyal medya, günümüz şartlarında çok daha verimli seçenekler sunabiliyor. Eskiden insanlar pazarlama ile isimlerini duyurmaya çalışır ve bunun için büyük çaba sarf ederdi. Ancak artık internet teknolojileri ve sosyal medya sistemleri aracılığı ile bu durum daha kolay ve olumlu bir hal aldı diyebiliyoruz. Kısa vadede en verimli müşteri kitlesine ulaşmak için sosyal medya sistemlerine reklam vermek çok faydalı olabilir.

Facebook, özellikle sosyal medya reklamcılığı konusunda son derece önemli aşamalar kat etti. İşletmenizin web sitesinin reklamlarını sosyal medyada yayınlamak, insanların sizi daha hızlı ve etkili bir şekilde tanımasına neden olacağı gibi müşteri sayınızı en hızlı şekilde arttıracaktır. Böylelikle işletmeniz, kısa süre içerisinde çok geniş bir kitle tarafından tanınmış olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Yorum “İşletmeler için Sosyal Medyanın Faydaları”

  1. Kerim Onaylar

    Sosyal medya reklamcılığında Facebook gerçekten başı çekiyor. Son zamanlarda bende Facebook üzerinden ürün tanıtımı reklamları yayımlıyorum ve başarılı bir kitleye ulaşıyor.

    İyi çalışmalar Burak bey..

    Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.