Küçük İşletmeler İçin E-Ticaretin Önemi

Sosyal Radar 19 Aralık 2013

Daha kurumsal ve daha profesyonel hareket etmek isteyen küçük işletmeler de artık e-ticaret konusunda daha bilinçli ve daha disiplinli hareket ediyor diyebiliriz. Ürün tanıtımı ve sipariş alımı konusunda çok daha fazla müşteriye ulaşmak artık çok daha kolay ve e-ticaret sistemi ile birlikte sizler de müşteri portföyünüzü daha kısa sürelerde genişletebilir ve hizmet sunabilirsiniz.

Küçük işletmeler eski zamanlara göre bu konuda artık çok daha bilinçli ve çok daha hızlı bir gelişim kaydediyor çünkü artık kurumlar ve işletmeler online satış politikasına uyum sağlamış durumda!

İnternet teknolojisi bizleri öyle bir noktaya getirdi ki gerçek yaşamda ulaşamayacağımız insanları da misafir edebilmemize en iyi şekilde yardımcı oldu diyebiliriz.

İşletmenizin konumu insanlara uzak kalabilir ya da mevki olarak çok sıkışık bir alanda yerleşiminiz mevcuttur ancak online adresler ve e-ticaret politikası ile bunun hiçbir öneminin olmadığını bilmelisiniz.

Güzel bir e-ticaret sitesi ve bu siteyi yönetecek olan profesyonel bir ekip ile daha büyük bir işletmeye sahip olabilir ve kar oranlarınızı her geçen gün biraz daha yükseltebilirsiniz. Küçük işletmeler için e-ticaretin önemi bu noktada önem kazanıyor

E-ticaret konusunda tecrübesiz olabilirsiniz fakat bu konu hakkında sizlere bilgi verecek ya da yardımcı olacak sayısız uzman var! Detaylı bir araştırma yaptığınız takdirde bu uzmanların iletişim bilgilerine de ulaşabilirsiniz ve bunun için arama motoruna
e-ticaret uzmanları yazmanız da yeterli olacaktır, daha sonra gerekli görüşmeleri yaparak detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum “Küçük İşletmeler İçin E-Ticaretin Önemi”

 1. Çerezlerim

  İşletmenin online ortamlarda dediğiniz gibi küçüğü büyüğü yok.. E-ticaret öyle geniş bir yelpaze ki hocam soy ağacı gibi büyümekte ve gelişen teknolojiyle birlikte işletmelere de belli kıstaslar getirmekte..

  İşletmelerin 1 nisana kadar sitelerinde online şikayet bölümlerini kurmalarının zorunlu olduğunu biliyo muydunuz hocam.. Konuyu ifade eden makaleyi blogumda paylaştim düşüncelerimi de katarak..umarım begenirsiniz arkadaşlar.. Teşekürler.. Yorumlarınızı bekliyorum.

  Cevapla
 2. Mehmet

  işletmenin küçügü büyügü dediğiniz gibi yok ama işlerini iyi yapanlarla yanlış yapanlar sizlerde iyi yapanlardan olursanız ilgi alaka gösterirseniz online satış sizleri küçük ölçekten büyük ölçekli duruma getirir.

  Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.