Maaşını Sanal Para Bitcoin ile Alan İlk Türk

Sosyal Radar 02 Eylül 2014

Son zamanların en çok konuşulan teknolojilerinden biri olan 3 boyutlu yazıcıların Türkiye’deki ilk ve tek konsept mağazası olan 3Dörtgen, Bitcoin teknolojisine uyum sağlama konusunda yine ilk oldu. Sanal para ile de alışveriş yapılabilen 3Dörtgen’de çalışan Alp Işık, talebi üzerine maaşını Bitcoin ile alıyor. Işık, Türkiye’de sanal para ile maaş alan ilk kişi olma unvanına da sahip oldu.

3D yazıcı ve yazıcı teknolojilerinin yanında Türkiye’nin ilk ve tek 3D yazıcı konsept mağazası olan 3Dörtgen, bir süredir sanal paralar ile ödeme kabul ediyordu. Firma,Türkiye’de Bitcoin ile maaş ödeyen ilk şirket oldu. 3Dörtgen ekibinde bulunan Alp Işık, maaşının Bitcoin ile ödenmesini talep ettikten sonra bu isteği değerlendirildi ve olumlu yanıt aldı. Böylelikle Işık, Türkiye’de maaşını Bitcoin ile alan ilk kişi oldu.

Bitcoin ve Litecoin ile Alışveriş

3 boyutlu yazıcı satışı dışında 3 boyutlu baskı, tarama ve atölye hizmeti de veren 3Dörtgen mağazasının bünyesinde aynı zamanda bir de kafe bulunuyor. Kafede, gelişen bilgisayar teknolojisi ile beraber ortaya çıkan sanal paralardan en çok kullanılan Bitcoin ve Litecoin’i kabul ederek Türkiye’de bir ilk olan 3Dörtgen, öncelikle bu hizmetini kafe ile sınırlandırmış ve 20 TL’yi geçmeyecek tutarlar için kabul etmişti. Deneme sürecinden aldığı olumlu geri bildirimler sonucu bu hizmetini hiçbir sınır olmadan devam ettirme kararı alan 3Dörtgen, bu noktada da Türkiye’de bir ilke imza attı. Bitcoin veya Litecoin hesabı olan kişiler elinde bulundurdukları sanal paralar ile mağaza içerisinde satışta bulunan 3 boyutlu yazıcıları satın alabilecekler.

3D yazıcılar ve 3Dörtgen hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için 3dortgen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Yorum “Maaşını Sanal Para Bitcoin ile Alan İlk Türk”

  1. Denizli Apart

    Kendi ekosistemini oluşturan coin pazarı dünyada hızla gelişirken, ülkemizde 3Dörtgen firmasının bitcoin ile alışverişe imkan vermenin ötesinde, sanal coin ile maaş ödemesi yapması gibi, firmaların yeniliklere hızlı adaptasyon göstererek gelişen rekabet ortamında yer almaları güzel.

    Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.