Medcezir The O.C Uyarlamasıyla Ekranlarda

Sosyal Radar 30 Kasım 2013

 

Yayınlandığı günden itibaren Ülkemizde en çok izlenen diziler arasında yerini alan Medcezir dizisini bu hafta sonu ele alıyoruz.

Medcezir aslında bir Türkiye’ye uyarlanmış bir dizi, dizinin asıl orijinali ABD ‘de yayınlanan  The O.C . Ülkemiz ve günümüz şartlarına göre Medcezir The O.C Uyarlamasıyla Ekranlarda gençler arasında oldukça rağbet gören bir dizi.

Yurtdışındaki orijinaline bakarsak dizi 40-45 dk sürüyor. Medcezir ise 90 ila 120 dk arasında ekranlarda kalıyor. Tıpkı diğer diziler de olduğu gibi.

Konular ve karakterler aynı olmasına karşılık bazı sahneler ve hikayelerde özgünlük ön plana çıkıyor yani birebir The O.C nin çevirisi değil dizi, hakkını vermek lazım.

Yukarıda anlatılanlardan The O.C dizisini merak ettiyseniz hemen youtube u açıp ilk bölümlerinden itibaren vaktiniz olduğu sürece izleyebilirsiniz. Yabancı dizi koleksiyonunuza biraz eskide olsa yeni bir oyuncu katabilirsiniz.

Medcezir dizisinin başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya yer alıyor. Gençler tarafından oldukça beğenilen adlarına fan sayfaları kurulan bu iki genç arkadaşımız işlerini gerçekten iyi yapıyorlar. Bunun yanı sıra kadroda değerli oyuncuları da görmek mümkün. Kısaca bahsetmek gerekirse; Barış Falay, Mine Tugay, Hazar Ergüçlü, Taner Ölmez, Şebnem Dönmez, Murat Aygen ve Can Gürzap

Medcezir dizisi her Cuma Saat: 20:00 de Star Tv de

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum “Medcezir The O.C Uyarlamasıyla Ekranlarda”

  1. yasmin

    Ne yalan söyleyim orjinalini izlemedim ama medceziri soluksuz takip ediyorum 🙂 Cuma günlerini iple çekiyorum 🙂

    Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.