Modern Dünya için Yeni Trend “İnternetten Alışveriş”

Sosyal Radar 11 Kasım 2015

Değişen çağ ve gelişen teknoloji ile birlikte bir çığ gibi büyüyen internetten alışveriş trendi, kadınları ve en az kadınlar kadar erkekleri de içine almayı başardı.

Bunun için markalarda bu trende ayak uydurmaya çalışarak kendi e-ticaret sitelerini müşterilerine sunuyorlar. Hayatımıza büyük ölçüde dahil olan ve hayatımızı kolaylaştıran web siteleri müşterilerine en iyi hizmeti vermek için adeta yarışıyorlar. Bu yarışa ayrıca akıllı telefonlarda kullanabildiğimiz mobil uygulamalar da dahil oldu. Artık hemen hemen her markanın bir e-ticaret sitesi ve müşterilerinin cep telefonları üzerinden konforlu alışveriş yapabilmelerini sağlayan uygulamaları mevcut.

Peki alışveriş yapacağımız web sitesini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Hepimiz alışveriş yaparken öncelikle ürün kalitesine önem veriyoruz. Evet, ürün kalitesi elbette ki önemli ancak, en az ürün kalitesi kadar hizmet kalitesine de önem vermeliyiz.

Teslimat süresi ve müşteri ilişkileri, bizlerin memnuniyeti açısından büyük önem arz ediyor. Zira her aldığımız üründen memnun kalmayabiliriz. Değiştirmek veya iade etmek isteyebiliriz. İşte tam bu durumlarda markanın bize olan tutumu çok önemli.

Bu ve daha birçok konuda önem verdiğim detaylarda beni memnun eden bir e-ticaret sitesinden bahsetmek istiyorum sizlere.

Tesettür giyim ürünleri odağında yoluna devam eden Sefamerve.com, müşteri ilişkileri ve hızlı teslimat konusunda müşterilerinden tam not alıyor.

Web site ve sosyal ağlar üzerinden sürekli müşterileri ile iletişim halinde olan Sefamerve.com sorulara hızlı yanıtlar veriyor ve problemleri kısa sürede çözüyor. Ayrıca siparişleri aynı gün paketleyerek kargoya veriyor ve paketinizin 24 saat içerisinde elinize ulaşmasını sağlıyor.

Özellikle bayanların kargo paketini beklerken ki sabırsızlıkları ve heyecanını düşünürsek, teslimat hızındaki performansları oldukça tatmin edici düzeyde.

Muhafazakar kesime hitap eden site, aslında tüm bayanların kendilerine has tunik modelleri, etek modelleri, pantolon ve daha pek çok giyim ürününü bulabilecekleri harika bir alışveriş kulübü.

Yani tek bir web site üzerinden hem kendiniz, hem çocuğunuz, hem bebeğiniz, hem de eviniz için alışveriş yapabiliyorsunuz.

Akıllı telefonları üzerinden alışveriş yapan bayanları da unutmayan Sefamerve.com, Android ve iOS platformu için geliştirdiği uygulamalarını da müşterilerinin beğenisine sunmuş.

Müşteri odaklı hizmeti, uygun fiyatlara sunduğu kaliteli ürünleri ve hızlı teslimat özelliği ile en çok tercih edilen e-ticaret siteleri arasında yer alan sefamerve.com, her geçen gün kullanıcı kitlesini arttırmayı başarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum “Modern Dünya için Yeni Trend “İnternetten Alışveriş””

 1. Emre yurtlu

  şahsi olarak konuşmak gerekirse bu siteyi eşime hediye almak için kullanıyorum.Çok hoş giyim ürünleri bulunmakta. Kargoda ve ulaşımda, yetkililerin ilgisi dikkate değer gerçekten. Ben de sayın admin gibi bu siteyi değerli sosyalradar.com okurlarına öneriyorum. Sevgi ve hürmetle kalın

  Cevapla
 2. Serkan

  Ülkemizde online alışveriş diğer Avrupa ülkeleri ve ABD ile kıyaslandığında henüz emekleme sürecinde sayılır. Bu yüzden bu alan yatırım yapan firmaların sayısında çok ciddi artış olduğunu görüyoruz. Bu sektörün zirveye çıkması yıllar alacaktır ve şimdiden pastadan pay alamayı başaran geleceğini garanti altına alabilir.

  Cevapla
 3. balkon camlama izmir

  İnternetten alışveriş işi geleceğin sektörü bence… Hele ki büyük şehirlerde kimse bir yerlere gitmek istemiyor. Trafikti vesaireydi. Küçük yerlerde de zaten birçok şey bulunamıyor.

  Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.