Nike Air Max Spor Ayakkabı Çeşitleri

Sosyal Radar 21 Temmuz 2015

Nike Air Max spor ayakkabılar yaklaşık 30 yıldan bu yana getirdikleri devrim niteliğindeki yeniliklerle spor ayakkabı kavramını baştan aşağı değiştiriyor. Air Max modellerinde yer alan air tabanda bulunan hava basınçlı yastıklama sistemi geliştirilerek, günümüze tamamen hava tabanlı Air Max ayakkabılar olarak geldi.

Tasarlanan ilk Nike Air Max olan Air Max 1’de yalnızca tabanda bulunan bir hava yastığı vardı. 1990’da piyasaya sürülen Air Max 90’da ise bu hava yastığının daha fazla basınçlı olması sağlanarak rahatlık ön plana çıkarıldı.

Air Max 97 geliştirildiğinde artık tek parça air taban teknolojisi ayakkabılara uygulanabiliyordu. Hızlı trenlerden esinlenerek geliştirilen bu ayakkabı modeli özellikle hız seven koşucular için ideal bir modeldi.

Air Max 360 ile artık Air Max ayakkabılar köpük tabandan tamamen kurtulmuştu. Dayanıklılığı arttırılan Air Max Nike ayakkabı modeli son derece de hafifletildi. Air tabanı termal olarak yapılandırıldı.
2015 yılında piyasaya çıkan son Nike Air Max’ler tüplü yastıklama teknolojisi sayesinde daha kaliteli ve esnek tabanlı ayakkabıların gelişiminin asla bitmeyeceğini bize gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.