Replika Telefonların IMEI Adresini Değiştirin

Sosyal Radar 25 Mart 2014

Telefonlarımızın bizler için vazgeçilmezler arasına yerleştikten sonra sorunlarda da artış söz konusu olmaya başladı. Bu sorunların başında ise imei gelmektedir. Değiştirmesi biraz bilgi isteyen imei kayıt numarası değiştirme işlemini bu yazımızı okuduktan sonra rahatlıkla yapabileceksiniz.

Öncelikle telefonlarınızın imei kaydını değiştirebilmek için hangi telefon modelinizin ne şekilde kodlanması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bunun için SamsungGalaxy S serisi ve iPhone serisinin değiştirme kodları aşağıda yer almaktadır:

Galaxy S3 mini için imei değiştirme kodu:*#112#* veya *#111#*
Galaxy S3 için imei değiştirme kodu:*#*#3646633#*#*
Galaxy S4 içinimei değiştirme kodu: *#889988#*
iPhone 4s ve iPhone 5 için imei değiştirme kodu:*#8002#

Bu kodları telefonumuzu açtıktan sonra arama kısmına yerleştiriyoruz. Modelinize uygun kodu seçmeyi unutmayın. İşlemi gerçekleştirdikten sonra karşınıza test menüsü gelecektir. “Geri” tuşuna basarak test menüsünden Engineer menüsüne geçiş yapmamız gerekmektedir. Engineer Menüsünden “GPRS” seçeneğine tıklayın. Burada yer alan IMEI numarasını yenisi ile değiştirin ve “Write Imei” butonuna tıklayın. Son olarak karşınıza gelen ekranda yer alan “Send Data” seçeneğine de tıklayarak imei değiştirme işleminizi bitirebilirsiniz. Telefonunuzu kapatıp tekrar açtıktan sonra gönül rahatlığı ile cihazınızı kullanabilirsiniz.

Replika İmei Değiştirme Kodu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.