Robotların Evcil Hayvanı Haline Gelmemiz Yakın

Sosyal Radar 30 Haziran 2015

“Gelecekte yapay zeka o denli gelişecek ve büyüyecek ki, Robotlar insanlara ihtiyaç duyduğunu algılayacak.”

Elektronik ortam üzerine inşa edilmiş gelecekte tıpkı bir insan zekası gibi hareket edecek olan yapay zeka‘nın çok hızlı bir şekilde gelişimi bilim ve teknoloji alanında ün yapmış önemli kişilerinde ilgi duyduğu ve açıklama yaptığı bir konu haline geldi. Yapay zeka endişelerini ilk olarak Stephen Hawking dillendirmiş ve bunun gelişmesinin ileride tehlikeli bir durum olacağını açıklamıştır. Zira Tesla kurucusu Elon Musk Kimdir ? bu yoruma benzer açıklamalar yapmıştı. Yapay zeka ile ilgili son açıklama ise Apple kurucularından Steve Wozkiak tarafından yapıldı. Wozniak diğer açıklamalara göre farklı bir açıdan olaya değinmiş.

Steve Wozniak Texas‘ta düzenlenen Freescale Technology formunda şu açıklamaları dile getirdi. “Gelecekte yapay zeka o denli gelişecek ve büyüyecek ki, Robotlar insanlara ihtiyaç duyduğunu algılayacak. Bu algılama sonucu ise yine insanları robotları tasarladıklarını anlayacaklar. Fakat eninde sonunda robotlar insanların üstesinden gelecek. İnsanlar robotların evcil hayvanı haline dönüşecek.”

Yapay zekanın geleceği ile ilgili söylemler arasında hangi isim haklı çıkacak insanların en merakla beklediği soru. Fakat şunu da unutmamak gerek insan ırkından daha mükemmel bir varlık Dünya’ya bir daha gelemez.

Gelecekte yapay zekalı robotlar insanları evcilleştirir mi ? Sizin yorumlarınızı merak ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trackbacks/Pingbacks

  1.  Kahrolası Sentetikler ve Robotlar | Cengiz Çatalkaya

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.