Samsung NX1 Ürün İncelemesi

Sosyal Radar 28 Ocak 2015

Başarılı akıllı telefonlarıyla adından söz ettiren Samsung bu kez de üstün özellikli bir fotoğraf makinesi NX1 ile karşımızda olsun istedik. Samsung NX1’in birkaç kategori altında ürün incelemesini yaparsak hem fotoğraf hem de video deneyimi anlamında özelliklerini ilk olarak anlatmamızda fayda bulunuyor.

Bu anlamda NX1 üstün özelliklere sahip ve 28 megapiksellik görüntü sunmasının yanında 4 K Ultra HD video özelliği, HDMI’dan 4K Ultra çıkış vermesi, optik görüntü sabitleme yeteneğinin olması, ürün ile NX arayüzlü lenslerin tümünün kullanılabiliyor olması üstün özellikleri arasında ilk önce listeleniyor.

Öte yandan NX1, dönebilen ekranı ve süper dokunmatik Amoled ekran sayesinde üstün bir kullanım kolaylığı da sağlıyor. Son olarak Samsung NX1’ın teknik özellikleri ise 30,7 megapiksel sensör; 28,2 etkin çözünürlük; Samsung NX lens bağlantısı; melez otomatik netleme; 15 kare/saniye çekim hızı; 550 gr ağırlık ve SD, SDHC, SDXC depolama şeklinde özetlenebilmektedir.

Bu kadar üstün özelliklere sahip olan NX1’in en önemli özelliği de tüm bu özellikleri aynasız bir sistemle sizlere sunmasıdır. Kullanım kolaylığı olarak ise amoled ve döner ekran dışında, dokunmatik ekran değil de fotoğraf makinasına koyulan düğmeler sayesinde kolayca ayarlamaların yapılmasıdır.

Kolaylık yanında bu düğmeler hız da sağlamaktadır. Son olarak fotoğraf makinesi arayüz olarak USB 3.0, micro HDMI, WiFi (802.11ac), Bluetooth 4.0, NFC, mikrofon, kulaklık bulundurmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.