Sanatın ve sanatçının ilk ve tek pazar yeri iyisahne.com

Sosyal Radar 06 Mayıs 2015

Etkinliklere sanatçı bulmak iyisahne.com ile artık çok kolay

Kültür, sanat ve eğlence ekonomisinde devrim niteliğinde bir girişim olan iyisahne.com, düğünlere, nişanlara, doğum günü kutlamalarına, partilere ve birçok özel davete sanatçı bulma konusunda Türkiye’de yeni bir sayfa açarak sanat hizmetlerine erişimi kolaylaştırıyor.

Etkinlik bünyesinde sanatçıya ya da sahne ekibine ihtiyacı olan herkesin ve her kurumun, kemancı, düğün orkestrası, trio, Latin orkestrası, THM ekibi, perküsyon grubu, Acapella grubu, palyaço, fotoğrafçı ve videograf gibi birçok sanat dalında hizmet veren sanatçıya ve gruba tek tıkla erişim imkânı sağlayan site, bünyesindeki 100’den fazla sanatçının ve sanat hizmeti alan müşterilerin haklarını en iyi şekilde koruyor.

06 Mayıs 2015, İstanbul – Sanat ve performans profesyonellerinin çok çeşitli etkinlikler için kolayca bulunabilmesi ve bu hizmetlerin online olarak satın alınabilmesi için Kasım 2014’te kurulan yeni sanat platformu iyisahne.com, Türkiye’deki sahne sanatlarına ve sanatçılarına erişim konusunda daha önce görülmemiş imkânlar sunuyor. Sanat ve performans profesyonellerinin listelendiği iyisahne.com, sanat hizmetinin gerektiği durumlarda sanatçılara ve sanat gruplarına internet üzerinden kolayca erişim sağlayan topluluk temelli bir pazaryeri girişimi.

Hayata geçirdikleri girişimin hedefini iyisahne.com’un CEO’su Sinan Zabunoğlu şöyle açıklıyor: “Hedefimiz, sanat ve performans denince akla gelen ilk marka olmak. Daha yolun başında olsak da, yakın gelecekte ‘yemeksepeti’ anlayışının kültür, sanat ve eğlence ekonomisindeki platformu olmak için çalışıyoruz.”

Hem sanatçı hem müşteri dostu sanat platformu

Bugüne kadar herhangi bir yatırım almadan yoluna devam eden iyisahne.com faaliyete geçtiği ilk 9 günde 6.000 TL’nin üzerinde rezervasyon aldı. Site, bünyesindeki sanatçıların ödemelerini direkt banka hesaplarına yapıyor ve diğer pazaryerlerinde olduğu gibi iyisahne.com’da bir çeşit ‘güvenli ödeme havuzu’ bulunuyor. Böylece, hem sanatçının hem de müşterinin hakları korunuyor ve sanat performansı ihtiyaçlarına anında, sorunsuz bir şekilde yanıt veriliyor.

Sanatçıya ulaşmak kolaylaşıyor

Sanatçıların ve performans gruplarının iyisahne.com sitesinde oluşturdukları detaylı sahne profilleri sayesinde, etkinliğe en uygun sanatçıya ya da sanat gruplarına tek bir kaynaktan, en kolay şekilde ulaşılabiliyor. İstanbul’un ardından tüm Türkiye’ye açılmayı planlayan ve başta büyükşehirlerin tamamı olmak üzere her ili faaliyet alanına katarak büyümeyi hedefleyen iyisahne, şu an için müzisyen, enstrümantalist, müzik grubu, orkestra, ensemble ve DJ’ler üzerinden hizmet sağlıyor. Pazaryeri, yakın zamanda modüller halinde genişlemeyi ve 20 haziran 2015’i takiben fotoğraf/videograf modülünü hayata geçmeyi planlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.