SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin 5 Kural

Sosyal Radar 29 Ocak 2015

Arama Motoru Optimizasyonu şeklinde türkçeleştirilebilen SEO, özellikle sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması ve bunun sonucunda da daha çok ziyaretçi çekebilmesi için gerekli tüm çalışmalardır ve oldukça önemlidir. SEO yapmak için farklı aşamaların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunlar iç ve dış SEO şeklinde bir dizi işlemi içermektedir. Bu işlemler arasında en önemli konuların başında ise sitenizin de içeriğini oluşturacak makalelerdir. Makalelerin SEO uyumlu olarak sitenize eklenmesi SEO’yu devamlı hale getirmek açısından oldukça önem taşımaktadır. Peki, SEO uyumlu makale nasıl oluşturulur. Size bu konudan bahsedelim.

Birbirinden kaliteli ve özgün makale hazırlama konusunda yetenekli makale yazarlarını SadeceOn’da bulabilirsiniz. Ekonomik seo uyumlu içerik fiyatları ile profesyonel ve orjinal bir makale satın alabilirsiniz. Sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını değiştirmek için kaliteli hizmet arıyorsanız hemen SadeceOn’a gelin ve 10 liradan başlayan fiyatlarla işin uzmanlarından kaliteli hizmet almanın farkını yaşayın!

Öncelikle oluşturacağınız makalenin % 100 özgün olması önem taşımaktadır. Çünkü Google gibi büyük arama motorları artık özgün olmayan siteleri gerilere atmaktadır. Özgün makale dışında yazılara uygulanacak SEO işlemleri ise aşağıdaki şekilde maddelenebilmektedir.

1- Yazıların indeks alma durumlarını kolaylaştırmak için anahtar kelimelere uygun linklemelerin yapılması gerekmektedir.

2- Anahtar kelime kullanımı yazının içeriğini bozmamalı ve makalenin kelime sayısına orantılı bir şekilde ayarlanmalıdır.

3- Anahtar kelimeler bold, italik ya da renkli yapılarak arama motorunun kolay algılayabileceği duruma getirilmelidir. Ancak bu konuda fazla abartıya kaçmak sakıncalıdır. Spama düşmenize neden olabilir.

4- Yazınızın başlığı 60 kelimeyi geçmemeli ve kesinlikle anahtar kelimeyi içermelidir.

5- Sitenizde yazınızın arama motorunda tanımlanması için mutlaka meta description açıklama yazısı yazılmalıdır. Bu yazı ise 160 kelimeyi geçmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Yorum “SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin 5 Kural”

  1. Volkan

    Özellikle şuna dikkat ediyorum içeriklerde, 2-3 resmi olan yazılar hem daha çok dikkat çekiyor hem de Google tarafından daha çok seviliyor. Özellikle resim ilk kez o sitede kullanılmışsa uzun olmasına, yorumlu olup olmamasına bağlı olarak uzun yıllarca Google’da ilk sırada bile kalabiliyor.

    Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.