Şirket Yöneticisi ve Marka Yöneticisi Arasındaki Farklar

Sosyal Radar 22 Ocak 2014

Marka temsil ettiği firmanın en önemli varlığıdır. Marka ile firma arasındaki ilişki, marka yöneticisi ile firma yöneticisinin ilişkisi nispetindedir. Şirket yöneticisi ve marka yöneticisi arasındaki farklar bu ilişkide ortak payda oluşturmalıdır. Bu farklılıklara ve ortak paydaya bir bakalım.

Marka Yöneticisi Ne Yapar ?

Markayı yönetmek şirket yönetmek kadar hatta daha ince bir iştir. Marka yöneticisinin pazarlama, reklam, halkla ilişkiler ve bunlara bağlı çok geniş bir çalışma alanı vardır.

Şirket Yöneticisi Ne Yapar ?

Şirketin kademelerindeki iş ve işleyiş temel çalışma alanıdır. Çalışanları yönetmek doğru kararlar ve zamanında görevlendirmeler yapmak zorundadır.

Şirket Yöneticisi ve Marka Yöneticisi Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Şirket yöneticisi ile Marka yöneticisinin arasındaki en büyük fark düşünce yapılarıdır. Şirket yöneticisi objektif marka yöneticisi ise sübjektif düşünür öyle hareket ederler.

Marka yönetimi şirket yönetiminden çok daha önemlidir. Onu diğer birimlerden ayırmak onların üstünde tutmak gerekir.

Global şirket sayısını global marka sayısına kıyas ettiğinizde bunu daha iyi anlayacaksınız Bakın global markalar, global şirketlerden çok daha azdır. Marka yönetimimin önemini anlatmak için bu tek başına yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.