Sosyal Medya ve Teknoloji

Sosyal Radar 29 Ekim 2013

Hem millet olarak hem de dünya olarak teknolojiye ve onunla bağımlı olarak ilerleyen sosyal medya ve teknolojinin birer kurdu olup çıktık. Özellikle yaptığımız her şeyi anında sosyal medya ile paylaşmak ve onu tanıdığımız ve tanımadığımız kim varsa açık hale gele getirmek hemen hemen herkesin en sevdiği bir aktivite haline geldi. Bazen nispet, bazen ise eğlence.

Peki, teknoloji bu kadar ile sınırlı kalacak mı sizce. Bizce hayır. Neredeyse dünyayı kasıp kavuran Facebook bile gelişen diğer sosyal ağlar karşısında yenik düşmeye başladı ve sürekli kendine güncellemelerle yenilikler yaparak insanları yani üyelerini elinde tutmaya çalışıyor.

sosyal-medya-teknoloji

Özellikle girişimler sosyal medyayı ağırlıklı olarak takip ediyor ve bir çok ürünün satışı sosyal medya üzerinden gerçekleşiyor. Ağırlıklı olarak ev hanımları bu furyanın en başında geliyor ve gittikçe de çıtalarını yükseltiyorlar.

Sosyal medya ve teknoloji ‘nin gücünü elbette küçümseyemeyiz ama bu mecraları kullanan herkesin de yeniliğe açık olması gerekiyor. O kadar hızlı tükeniyor ve yenilikler aranıyor ki, programcılar bir çok elektronik ürün kullanarak bu hızla yarışmaya çalışıyorlar.

İlk telefon çıktığında da ne kadar gereksiz olduğunu düşünen insanların var olması gibi halen karşı çıkanlar olacaktır elbette teknolojik yeniliklere.

Girişimcilik ruhunu seviyor ve özellikle bu mecralardan ulaşmak istediğini kişi ya da topluluğa ulaşıyorsanız bu takımın içinde yer alıyorsunuz demektir. Her ne kadar başarılı olur ve devamını getiririsiniz bilemeyiz ama çok hızlı adımlar ile koşmanız gerekecek. Daha dün alınan ve binlerce para verilen telefon bile neredeyse 3 ayda gözden düşüyorsa bizce de bir oturulup düşünülmeli. Sizlerde içinde bulunduğunuz sosyal medya gücüne inanıyor ve düşüncelerinizi rahatlıkla oradan lanse edebileceğinize inanıyorsanız ne mutlu size.

Ulaşmak istediğiniz her şey size teknoloji ile sunulmaya devam edecek ve belki de yok artık diyebileceğiniz bir çok yeniliklere açık olmak zorunda kalacaksınız.Sosyal medya ile sizlerde hem teknolojiyi takip edin hem de kendinizi daha kolay anlayabilme özgürlüğüne geçmiş olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.