Sosyal Medya’da Kadınların En Çok İlgilisini Neler Çekiyor ?

Sosyal Radar 05 Mart 2014

Yapılan araştırmalara göre ülkemizdeki kadınlar gün içerisinde ortalama 1 saat boyunca internete giriyor. Hepimizin tahmin edebileceği gibi bu 1 saatlik sürenin büyük bir kısmını, sosyal medya siteleri kapsıyor. Ülkemizdeki kadınların büyük çoğunluğu sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor ve sosyal medyaya ciddi bir önem veriyor.

Peki kadınlar sosyal medyada nelere dikkat ediyor ? Ne gibi olaylar onların dikkatini çekmeye yetiyor ? İşte bu soruya verilebilecek en güzel cevaplardan birisi magazindir.

kadin-ve-sosyalmedya

Güncel olaylar ve sosyal medyada trend konuların takip edilmesi ile kadınların sosyal medyada en çok ilgi gösterdikleri konuları tamamlayabiliriz.

Özellikle güncel olaylar, sosyal medya kaynaklı olarak patlak veren olayların büyük bir kısmı bayanlar tarafından sıkı şekilde takip ediliyor ve bu tarz konuların gerisinde kalınmamaya özen gösteriliyor.

Kadınlar sosyal medyada magazinel olaylara fazlasıyla dikkat gösteriyor. Bunun haricinde yakın arkadaşlarının yada sevdiği ünlü isimlerin paylaşımlarını da yakından takip ediyor, ve onların sosyal medyada ki tüm hareketlerini dikkat çekici buluyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum “Sosyal Medya’da Kadınların En Çok İlgilisini Neler Çekiyor ?”

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.