Sosyal Medyanın Dünü,Bugünü ve Yarını

Sosyal Radar 23 Aralık 2013

sosyal-medyanin-gecmisi

Kısa bir süre önce hayatımıza giren ve yine kısa sürede inanılmaz bir kitleye başarılı bir şekilde hitap eden sosyal medya mecraları, farklı alanlarda sunduğu hizmet ile hedef kitlesini en iyi şekilde genişletmeyi başardı diyebiliriz.

Sosyal medyanın geçmişine bakıldığında eskiden forumlardan ibaret olan bu mecra, kısa sürede farklı platformlar ile daha fazla genişleyip büyüyerek az önce de belirttiğimiz gibi hedef kitleyi daha geniş bir alan ulaştırdı.

Facebook ile başlayıp Twitter ile devam eden sosyal medya serüveni farklı konularda insanlara en iyi şekilde hizmet sunmaya devam ediyor ve bu sayede insanlar birçok konuda bilgi sahibi olarak, keyifli vakit geçirme fırsatı da bulabiliyor.

Pozitif anlamda kullanıldığında fazlasıyla faydalı olan bu mecralar, keyifli vakit geçirmenin yanı sıra bilgi alış verişinin en iyi şekilde sağlandığı alanlardan bir tanesi olarak da karşımıza çıkıyor.

Basit bir bilgi kaynağı gibi görünebilir ancak sayısız insanın ortak paylaşım alanı olarak lanse edildiğinde sosyal medyanın ne karda güçlü bir alan olduğunu sizler de tahmin edebilirsiniz.

Detaylı ve güvenli bir kullanım bu alanda sizleri farklı kılabilir ve gerçek manada büyük bir bilgi deposunun kapılarını da aralayabilir.
Kısa sürede yaşanan bu gelişim gerçekten hayret verici ancak insanların yoğun ilgisi bu aşamada gelişimde büyük pay sahibi demek çok da abartılı olmayacaktır diye düşünüyorum çünkü milyonlarca insan bu alanlarda yerini almış ve bilgi sunmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Yorum “Sosyal Medyanın Dünü,Bugünü ve Yarını”

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.