Sosyal Medyanın Kullanım Alanları

Sosyal Radar 27 Aralık 2013

Milyonlarca insanın ücretsiz olarak tek bir alanda toplanması geçmiş yıllarda belki de hayal edilemez bir olaydı ancak sosyal medya devleri bunu en iyi şekilde başardı ve farklı platformlar aracılığı ile milyonlarca insanı büyük bir alanda topladı diyebiliriz.

Sosyal medyanın inanılmaz gelişimi farklı sektörleri de harekete geçirdi ve artık kurumsal firmaların bile aktif bir sosyal medya hesabı var ve hatta bu hesapları yönetecek profesyonel insanlar farklı bir iş kolunu da bizimle tanıştırdı diyebiliriz.

Sosyal medya yönetimi adı altında ortaya çıkan bu iş kolu ile birlikte artık insanlar Facebook ya da farklı adresleri yalnızca eğlence amaçlı değil, iş ve tanıtım amaçlı da kullanmaya başladı.

Sosyal medya kullanım alanlarına göz atıldığında kurumsal firmaların, e-ticaret adreslerinin, eğitim birimlerinin, belediyelerin ve daha birçok farklı kurumun bu alanda yer aldığını görüyoruz ve hatta ilerleyen makalelerde bahsedeceğimiz gibi afet yönetimi gibi önemli bir konu için de sosyal medya ön ayak oluyor.

Kullanım alanları çok geniş bir kavram ancak daha net bir örnek verecek olursak bu örneğin reklam sektörü olduğunu söyleyebiliriz.

Artık her firma reklam yapmak ve ürün tanıtımını daha fazla insana ulaştırmak adına sosyal medya hesaplarını kullanıyor ve bu hesaplar doğrultusunda ulaşabileceği müşteri sayısını da kat be kat arttırarak portföyünü de en iyi şekilde genişletiyor diyebiliriz.

Sosyal medya geniş bir kesime hitap ediyor ve dilerseniz aktif olarak sizler de bu kesimde yer alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yorum “Sosyal Medyanın Kullanım Alanları”

 1. Sosyal medya

  sosyal medya bütün firmalar için kaçınılmaz bir pazar oldu . ancak sosyal medyanın büyük firmalar açısından değilde kişisel kullanım zaviyesinden blog, website sahiplerine kattığı veya katacağı katma değer bence daha önemli.

  Cevapla
 2. azbilgi

  sosyal medya forumların yerini aldı demek doğru değil ama yine de artık bilgi sosyal medyada. sosyal medyanın kötüye kullanılmasına en iyi örnek de twitter, bu mecrada acayip manipülayon dönüyor..

  Cevapla
 3. Lütfü Savaş

  Biz daha çok etkinlik ve organizasyon çalışmalarımızı duyurmak adına facebook sayfamız üzerinden duyurular yapıyoruz. Bir çok web sitesinden daha büyük geri dönüş alıyor

  Cevapla
 4. Zargi

  Gücüne güç katmak daha geniş kitlelere ulaşmanın en kolay yolu sosyal medyayı etkin ve doğru kullanabilmektedir.

  Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.