Twitter Arayüzünü Yeniledi

Sosyal Radar 15 Ocak 2014

Twitter henüz test etmekte olduğu yeni arayüzünü bizlere sunmaya başladığını duyurdu.
Yeni tasarımıyla Twitter, Android ve iOS mobil arayüzlere biraz daha benzeyen ve daha sade görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Yeni arayüzüyle Ana sayfa, Bağlan, Keşfet ve Ben bağlantılarının yer aldığı bölüm siyah iken şimdi beyaz renge dönüşmüş ve bu butonlar gri bir renk tonuyla bizi karşılıyor. Bu tasarımıyla daha sade bir görünüme bürünen Twitter arayüzünde ikon olarak tek değişiklik ise direkt mesajlar butonu olmuş.

twitter-new-design

Ayrıca Twitter yeni tasarımda kendi profilinize baktığınızda daha önce sayfaya ortalanmış olan fotoğraf ve bio kısmınız sayfanın sol tarafına geçmiş. Ve bu bölümün altında yeni eklenen “tweet yaz” bölümü dikkat çekiyor. Böylece sağ üst köşedeki açılan tweet yaz butonuna gerek kalmadan buradan tweet gönderebiliyoruz.

Twitter’ın yeni arayüzünde büyük bir değişikliğe gitmeden mobile benzer bir görünüme kavuştu diyebiliriz. Yeni bir özellik göremiyoruz ama estetik görünüme önem verilmiş.

Eğer Twitter´a girdiğinizde bir değişiklik göremediyseniz merak etmeyin. Test aşamasında olduğundan bazı kullanıcılara açılan yeni tasarım bazı kullanıcılara açılması birkaç gün süreceği tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum “Twitter Arayüzünü Yeniledi”

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.