Twitter Yeniden Tasarım Değiştiriyor

Sosyal Radar 12 Şubat 2014

twitter-yeni-tasarim

Çok olmadı, kısa bir süre önce twitter tasarımında ufak değişikliğe gitmiş ve tüm hesaplar belli aralıklarla yeni tasarıma geçmişti. Yenilenen bu tasarımda imajlar biraz daha büyük  ve mobil sürümüne benzer bir yapı kullanılmıştı.

Henüz tap taze diyebileceğimiz bu tasarımın ardından çok geçmeden, Mashable’da yayınlanan bir habere göre ünlü sosyal ağ twitter yeniden tasarım değiştiriyor

twitter-design-big

Tüm sosyal ağların tasarım olarak birbirlerinden esinlendiği gibi Twitter da Facebook ve Google Plus tan baya bir esinlenmiş . Öyle ki fazla büyük olmayan twitter kapak yerini facebook taki gibi geniş bir kapak alanına bırakmış.

Yenilenen twitter tasarımında kullanıcı profillerinde tweet’ler, takip edilenler ve edenler, favoriler gibi bölümler  sekmeli olarak tasarlanmış. Bununla beraber Fotoğraflar/Videolar bölümü ise en başta dikkat çekenler arasında.

Twitter ın üst menüsü aynı kalmış ve diyebilirim ki sol menüde kullanıcı profilleri daha düzenli olmuş . Ayrıca ufak bir not artık kullanıcıların twitter a ne zaman üye olduklarının bilgisi de profillerde yer alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum “Twitter Yeniden Tasarım Değiştiriyor”

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.