Ücretsiz E-Ticaret Sistemlerinin Kötü Yanları

Sosyal Radar 03 Ocak 2014

ucretsiz-eticaret-siteleri

E-ticaret sistemleri hakkında bilgi sahibi iseniz bu konuya da aşina olduğunuzu tahmin ediyorum ancak henüz bu tarz bir adım atmadıysanız karşınıza çıkacak olan ücretsiz sistemlerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

E-ticaret sayesinde artık çok daha fazla insana ulaşabilmek mümkün ve doğru satış politikası ile birlikte işletmenizi daha fazla büyütebilir ve kar payınızı da arttırabilirsiniz ancak bunun için kaliteli bir adrese ihtiyacınız var bu yüzden uzman bir isimle çalışmanız ve kaliteli bir adres aracılığı ile insanlara ulaşmanız gerekiyor.

Ücretsiz e-ticaret sistemleri çok uzun soluklu olmuyor ve görsel olarak da insanlara güven vermediği için sıkıntılar yaratabiliyor.

Eğer bu alanda firma sahibi olmak istiyorsanız güven konusunu aşmanız gerekiyor ve insanların da bu anlamda sizlere bağlılığını ortaya koyması gerekiyor bunun için de belli bir miktar parayı gözden çıkartmanız ve yatırım yapmanız tavsiye edilir.

Ücretsiz e-ticaret sistemlerinin dezavantajları çok fazladır ve işletmenize müşteri kazandırmak yerine tam tersi müşteri kaybettirecektir.

Kazanç beklerken büyük bir kayıp ile karşılaşabilirsiniz bu yüzden yatırım yapmadan zengin olma hayalleriniz de suya düşer.

Daha kaliteli bir platform ve daha güvenilir bir adres kısa sürede büyümenize yardımcı olacaktır ancak bunun yanı sıra sitenizin kontrollerini sağlayacak ve işleri yürütecek bir uzman ile de hareket etmeniz gerekiyor çünkü e-ticaret rekabeti konusunda büyük bir sektör ve bu sektörde tutunmak çok da kolay değil!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum “Ücretsiz E-Ticaret Sistemlerinin Kötü Yanları”

  1. eticaret

    Her nekadar dezavantajları olsa da yeni başlayanlar için e-ticaret deneyiminin ilk adresi gittigidiyor olmalı, daha sonra ücretsiz bir eticaret scripti ile eticareti, ürünleri, tedariği, ödemeyi, kargolamayı, satış sonrasını ve kendilerini test edip ücret ödeyerek ve belirledikleri ihtiyaçlara hitap eden bir eticaret yazılımına, seo ya ve reklama para yatırmak daha akıllıca olabilir.

    Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.