Vine’nın Yeni Rakibi Scorp Olabilir mi ?

Sosyal Radar 20 Ağustos 2015

Sözlük konsepti ile  15 saniyelik video çekimini birleştiren videolu sözlük Scorp 6 saniyelik video çekilen Vine’a rakip olabilir mi ?

Maksimum 6 saniyelik kısa videoların paylaşıldığı Vine’a benzeyen yerli uygulama Scorp, şuana kadar 650 binden fazla kullanıcıya erişmiş. Genel olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de kullanılan Scorp’un kısa sürede büyümesi 27 üniversitede temsilcileri sayesinde gerçekleşmiş.

Koç Üniversitesi öğrencilerinden Sercan Işık ve İzzet Zakuto tarafından Şubat 2015’te hayata geçirilen, komünite video paylaşım platformu Scorp, kullanıcı sayısındaki artış ile oldukça dikkat çekiyor.

Birbirinden farklı her konuda kendilerini videolu bir şekilde ifade ettikleri sosyal paylaşım platformu Scorp, güncel sorunlar, popüler konular üzerine 15 saniyelik küçük videolar çekip paylaşılmasına olanak sağlıyor. Scorp uygulamasına yüklenen video sayısı ise 2 milyonu geçmiş durumda.

Dünya çapında ses getirmiş vine ‘a rakip olabilir mi ? sorusunu sorduğumuz Scorp sayesinde ülkemizde bu denli güzel işleri görmek hepimizi gururlandırıyor.

Başlarda iOS için geliştirilen Scorp , Geçtiğimiz ay ise Android uygulamasını yayınlayarak Google Play’deki yerini aldı. Ayrıca web sürümü de yayında olan Scorp’un hedefi ise bir yıldan kısa sürede 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı başarmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum “Vine’nın Yeni Rakibi Scorp Olabilir mi ?”

  1. Kemal Sunal

    Bence oldu bile, ama rakip olma alanları kullanıcı sayısı değil keyifli vakit geçirme oranı. Nerdeyse girdiğiniz her konuda eğlenebiliyorsunuz 🙂 Scorp’u seviyorum.

    Cevapla

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.