Webrazzi Sosyalmedya.co ‘yu Ne Kadar’a Satın Aldı ?

Sosyal Radar 25 Temmuz 2014

Türkiye’de alanında en iyi yayın yapan teknoloji ve sosyal medya blogları arasında lider konumundaki webrazzi ,rakibi olan ve genellikle agresif çıkışlarıyla meşhur, genelde ingilizce çeviri haberler yapan sosyalmedya.co yu satın aldı.

Peki Webrazzi Sosyalmedya.co ‘yu Ne Kadar’a Satın Aldı ?

Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal ‘ın dün itibariyle yayınladığı duyuru ise şöyle;

Bir süredir sosyalmedya.co’nun kurucusu Fatih Güner ile süren görüşmeler doğrultusunda, bugün atılan imzalarla önemli bir karara varıldı. sosyalmedya.co’nun tamamı tüm alt alan adları ve sosyal medya hesaplarıyla birlikte Webrazzi tarafından satın alındığının haberi sosyal medyada yer aldı.

Fatih Güner ve sosyalmedya.co çalışanları tüm devir işlemlerinin tamamlanması sonrasında, 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren site yönetimini bırakacaklar. Artık sosyalmedya.co’nun mevcut işleri Webrazzi tarafından yönetilecek.

-Webrazzi olarak sosyalmedya.co’nun sahip olduğu kitleyi ve trafiği daha ileriye taşımak için çalışacağız. Bunu yaparken de içerik tarafında bazı yeni açılımlara gideceğiz. İş modelleri konusunda da sahip olduğumuz tecrübe ile yeni modeller uygulamayı düşündüğümüz sosyalmedya.co’nun önümüzdeki dönemlerde “sosyal medya” odaklı içerikte pozisyonunu daha geniş kitlelere yayarak, güçleneceğine inanıyoruz.

Çok merak edileceğini tahmin ediyorum ancak satın alma bedeli ile ilgili karşılıklı alınan karar sebebiyle malesef bir açıklama yapamıyoruz.

Fatih Güner’e ve sosyalmedya.co ekibine bundan sonraki dönemde özellikle profesyonel yaşantılarında başarılar diliyoruz.

Sosyalmedya.co ‘nun sahibi Fatih Güner ise ilk zamanlarda ciddi bir şekilde eleştirdiği webrazzi yi veda yazısında yere göre sığdıramadı. Çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek. Farklı projelerde sektörde olmaya devam edeceğini duyurdu.

Her karşılıklı olarak satın alma rakamı açıklanmasa da gerek webrazzi sitesi üzerindeki ,gerekse her iki tarafın facebook sayfalarında ki yorumlar ve piyasada ki söylentiler sosyalmedya.co ‘nun 500 .B ila 1.M tl civarı bir paraya satıldığı yönünde.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.