WordPress 4.0 Benny Yayınlandı

Sosyal Radar 04 Eylül 2014

En çok tercih edilen içerik yönetim sistemlerinde olan WordPress  4.0 versiyonu Benny adıyla yayınlandı.

WordPress 4.0 size daha yumuşak bir yazım ve yönetim deneyimi getiriyor.

WordPress 4.0 Benny Neler Yeni ?

Ortam dosyalarınızı kolayca yönetin

wp-40-media

Yüklemelerinize güzel, sonsuz bir ızgarada göz atın. Yeni detay önizleme görünümü ve düzenleme özellikleri ile ortamlarınız üzerinde çabucak hakimiyer kurun.

Gömülü öğelerle çalışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Yeni bir satıra bir YouTube adresi yapıştırın ve sihirli bir şekilde gömülü videoya dönüşmesini seyredin. Şimdi bunu bir tweet ile deneyin. Oh evet — gömme artık görsel bir deneyim haline geldi. Editör gömülü içeriğin gerçek bir önizlemesini gösteriyor, size zaman kazandırıp güven veriyor.

Ayrıca desteklenen servislerin sayısını da artırdık. CollegeHumor, YouTube oynatma listeleri ve TED konuşmaları. WordPress tarafından desteklenen tüm gömülü ortamlar için buraya bakabilirsiniz.

İçeriğinize odaklanın


İhtiyacınız olan araçların her zaman elinizin altında olduğu, siz yazdıkça kendisini yazdıklarınıza göre şekillendiren bir düzenleme aracıyla artık yazmak çok daha rahat ve sürükleyici.

Doğru eklentiyi bulun
plugins

WordPress eklenti dizininde ücretsiz ve açık kaynak kodlu 30.000’den fazla eklenti var. WordPress 4.0 ihtiyacınız olan eklentiyi kolayca bulabilmeniz için yeni metrikler, geliştirimiş arama ve görsel tarama deneyimiyle beraber geliyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra İçerikler, paneller ve daha geniş bir kontrol dizisi artık   özelleştirici tarafından destekleniyor. Geliştiriciler artık WP_Query üzerinden ORDER BY yaparken daha esnekler. Güncellenen kütüphaneler: TinyMCE 4.1.3, jQuery 1.11.1, MediaElement 2.15.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum “WordPress 4.0 Benny Yayınlandı”

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.