WordPress Site Nasıl Kurulur ?

Sosyal Radar 29 Ocak 2015

WordPress, SEO açısından oldukça avantajlı bir yazılım olduğu için sadece blog kurmak ve yazı denetim sistemi olmaktan çok aslında çok iyi bir site kurma aracıdır. Bu nedenle son yıllarda site oluşturmak isteyenler çoğu scriptlerle oluşturmaktan çok wordpress’e yönlenmişlerdir. Bu nedenle de sizlere wordpress kurulumundan bahsetmek istedik. Oldukça kolay bir kurulumu olduğunu da söylemek isteriz. Aşamalar şu şekildedir;

  1. WordPress site kurulumu yapmak için ilk olarak yapmanız gereken şey kurulum sırasında ihtiyacınız olacak tüm dosyaları bilgisayarınıza indirmenizdir. Bu dosyalara ulaşmak için tr.wordpress.org adresine girip gerekli indirmeleri yapmalısınız.
  2. Dosyaların yüklenmesinin ardından veritabanı oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için host sağlayıcınızın MySQL paneline giriş yapın ve buradaki yönergeleri takip ederek veritabanınızı oluşturun. Bu aşama sitenizin belleğinin oluşturulduğu bir aşamadır. Kurulum ardından sitenizin herşeyini bu veritabanında depolayacaksınız.
  3. Yönlendirmelerin ardından tarayıcınızı açıp internet taryıcınızın adres çubuğuna wordpress dizinini girin. Bunu aktif hale getirebilmek ve kurulum yapılacak alana girebilmek için enter’a basmanız yeterlidir.
  4. Bu aşama kurulumun yapıldığı asıl aşamadır. Önünüze form şeklinde gelen sitenizle ilgili tüm bilgileri doldurmanız ve gönder butonuna basmanız gerekmektedir.
  5. Bu aşamada karşınıza bir tane daha form gelecek. Bu formu da doldurduktan sonra wordpress’i kur butonuna basarak kurulumu tamamlamalısınız.

Görüldüğü gibi wordpress ile site kurmak bu kadar basittir. Kurulum bu şekilde tamamlandıktan sonra artık admin panelinden girerek tema ve tüm site ayarlarını yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Radar teknoloji haberleri, girişim, online pazarlama,mobil ve e-ticaret içerikleri sunan teknoloji blogudur.